Informacje
 • Herbata i jej cudowne właściwości na chłodne dni

  02-10-2016 08:40 Odchudza, pobudza i wspomaga krążenie
  Herbata i jej cudowne właściwości na chłodne dni

  Herbata ma wiele cennych właściwości

  Shutterstock

  Większość z nas codziennie wypija minimum jedną filiżankę herbaty. Czy zdajemy sobie sprawę z jej doskonałych właściwości? Sprawdźcie, jakie zalety wynikają z picia poszczególnych rodzajów tego naparu.

  TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?

  SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW

  Mamy jesień. Ponadto według prognozy pogody z dnia na dzień będzie robić się coraz chłodniej. Żeby się rozgrzać, sięgnij po gorący napój jakim jest herbata. Jest niskokaloryczny. W 100 ml herbaty granulowanej czai się około 46 kcal. Ale już herbata owocowa, ze względu na obecność suszonych owoców, dostarczy nam jedynie 4 kcal w 100 ml. Żadnych kalorii natomiast nie dostarczy nam nieposłodzona herbata czarna lub zielona.

  Ten napar posiada wiele innych cennych właściwości.

  Tradycyjna czarna

  Czarna herbata zawiera mnóstwo teiny i pobudza lepiej niż kawa. Ponadto działa przeciwbakteryjnie i zmniejsza ryzyko chorób serca, przeciwdziała zakrzepom krwi. Co więcej, hamuje rozwój bakterii w układzie pokarmowym i pobudza go do wydzielania soków trawiennych. Dzięki zawartości fluoru chroni zęby przed próchnicą.

  Kolorowe odmiany

  Zielona herbata z pierwszego parzenia działa pobudzająco i orzeźwiająco. Z drugiego z kolei uspokaja i relaksuje. Co ciekawe, zielona odmiana herbaty jest zalecana osobom będącym na diecie, ponieważ wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej.

  Czerwona herbata (Pu-Erh) przyspiesza metabolizm, dzięki czemu również pomaga w odchudzania. Warto dodać, że działa zbawiennie na wątrobę i obniża poziom cholesterolu.

  Biała herbata

  Biała herbata to "eliksir młodości", ponieważ ma najwięcej przeciwutleniaczy, przez co skóra wolniej się starzeje. W związku z tym, że biała herbata jest najmniej przetworzona w porównaniu do czarnej czy zielonej, zawiera najwięcej składników odżywczych. Jest ona stosowana w profilaktyce różnych odmian raka i obniżaniu ciśnieniu krwi.

  Najlepiej działają herbaty liściaste. Chcąc uzyskać dany efekt, należy postawić na sypane napary z herbaciarni. Te w saszetkach i kupowane w supermarketach są niższej jakości i tym samym mniej efektywne.

   

   

   

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....