Informacje
 • Fakty i mity związane z treningiem

  12-06-2015 13:21 Materiał magazynu "Wykrywacz kłamstw"

  TVN Meteo Active obala mity treningowe

  Fot. Shutterstock / Film: TVN Meteo Active

  Michał Derlicki, trener personalny, wyjaśniał w najnowszym odcinku "Wykrywacza kłamstw" co jest prawdą, a co wierutną bzdurą w sprawach związanych z siłownią i treningiem.

  TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?

  SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW

   

  Program "Wykrywacz kłamstw", jak sama nazwa wskazuje, obala mity związane ze zdrowym trybem życia. W najnowszym odcinku Michał Derlicki, trener personalny, wyjaśniał, co jest prawdą, a co bzdurą w temacie ćwiczeń i siłowni.

  Mit nr 1: same ćwiczenia wystarczą

  70 proc. sukcesu w walce z nadwagą to odpowiednio zbilansowana dieta. Reszta, czyli 30 proc., to trening dobrany do naszych oczekiwań.

  - Żeby waga spadała bilans energetyczny musi być ujemny - wyjaśnił Michał Derlicki, trener personalny. Ilość spożywanych kalorii, jeśli chcemy schudnąć, musi być mniejsza niż zapotrzebowanie naszego organizmu. - Samymi ćwiczeniami nie zbijemy wagi - zaznaczył.

  Połączenie odpowiedniego treningu z dietą jest kluczem do sukcesu. Nie można poprzestać ani na samym treningu, ani na samej diecie.

  Mit nr 2: nie ważne jak - ważne, że często

  Częstym błędem początkujących ćwiczących jest wykonywanie wielu ćwiczeń, najczęściej podpatrzonych w internecie, bez konsultacji z trenerem. W konsekwencji rezultaty pracy są mierne. A to dlatego, że wybrany w sieci zestaw ćwiczeń nie jest szyty na naszą miarę, nasze potrzeby, nasze cele. Dodatkowo wykonujemy je niepoprawnie, nie pozwalając ciału na pełen zakres ruchu, co zmniejsza efektywność.

  - Często jest tak, że nie wiemy jak ćwiczyć - zauważył Derlicki. Ważne jest, aby skonsultować się w tej sprawie z osobą, która się w tym orientuje czyli trenerem; personalnym lub tym pracującym na siłowni, gdzie ćwiczymy. - To jest podstawa, od której powinniśmy zacząć aby nie robić na darmo - wyjaśnił trener. Trening opracowany specjalnie dla nas, uwzględniający problematyczne partie ciała, będzie skuteczniejszym narzędziem w walce o figurę niż ogólnikowy trening z internetu.

  Pamiętaj!

  Rozumiemy, że pragniesz jak najszybciej pozbyć się tłuszczu i uzyskać piękne mięśnie, ale nie możesz w tym celu codziennie katować się na siłowni. W ten sposób nie sprawisz, że osiągniesz swój cel szybciej. Co gorsza - możesz doprowadzić do przetrenowania organizmu.

  Mięśnie, zwłaszcza u osoby rozpoczynającej przygodę z siłownią, potrzebują czasu pomiędzy treningami aby odpocząć i zregenerować się. Kluczem do sukcesu jest zachowanie zdrowego rozsądku, dyscypliny i równowagi.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...