Informacje
 • Dobra bomba dla każdego.
  Witaminy i minerały w kroplówce

  14-05-2015 09:31 "Lady fit" poleca

  Bomba witaminowa dla każdego

  TVN Meteo Active

  Bomba witaminowa, czyli koktajl witamin i minerałów, to alternatywa dla suplementów diety w tabletkach. - Jest to kroplówka, ale tu nie ma żadnego ryzyka - uspokoiła w programie "Lady Fit" właścicielka Kliniki Witaminowej, która proponuje takie zabiegi.

  TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?

  SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW!

  Chociaż wygląda groźnie, ta kroplówka to samo zdrowie. Może być świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy czują się zmęczeni, mają słabe wyniki badań krwi albo po prostu czują, że brakuje im witamin. Dobrze sprawdzi się też po intensywnym wysiłku fizycznym.

  Bomba tego, czego brak

  Co znajduje się w witaminowej kroplówce? - Witamina C, B, w zależności od tego, co kto potrzebuje, jakie są niedobory - wyjaśniła w programie "Lady Fit" Ewa Ingielewicz, właścicielka Kliniki Witaminowej. I zastrzegła, że przed podaniem mieszanki - jak w przypadku jakiejkolwiek kroplówki - musimy odbyć konsultację lekarską.

  To właśnie badający nas lekarz określa, czy są istnieją przesłanki za podaniem kroplówki lub ewentualnie - jakie są przeciwwskazania. Wylicza też, jakie powinny być proporcje minerałów i witamin w owej bombie. - To kroplówka, ale tu nie ma żadnego ryzyka - podkreśliła Ingielewicz.

  Dla sportowców

  Taka bomba jest wskazana dla maratończyków i innych osób tuż po dużym wysiłku fizycznym. Za pomocą kroplówki uzupełnić można np. brak jednej lub kilku witamin. Albo elektrolitów - przyjmując mieszankę sodu, potasu, magnezu i wapnia.

  Przyjmowanie kroplówki nie jest specjalnie nieprzyjemne - najboleśniejszym elementem jest wkłucie igły i umieszczenie wenflonu w żyle. Reszta polega na spędzeniu w wygodnym fotelu od pół godziny do godziny, pozwalając rozlewać się owej bombie po organizmie.

  Przeciwwskazania

  Nie wszyscy mogą sobie pozwolić na taką bombę witaminową. Osoby cierpiące na choroby nerek, np. kamicę, w takiej kroplówce nie dostałyby dużej dawki witaminy C.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Kamienica nerkowa
  Ja mam kamienicę na starówce.:)
  ~Siarzewski /2017-07-16 19:05
 • Proszę zwrócić uwage...
  Proszę zwrócić uwage na profesjonalizm pielengniarki, o urodzie nie wspomnę :) Pozdrawiam panią która wkłuwa bezboleśnie!
  ~kowhai /2015-05-25 16:33

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...