Informacje
 • Dlaczego nie chudniesz mimo diety i ćwiczeń?

  15-05-2015 20:06 Zobacz, jakie popełniasz błędy

  Ważne jest, by dieta i trening szły razem w parze

  Shutterstock

  Nie zawsze wystarczy przejść na dietę czy kupić karnet na siłownię, by po kilku tygodniach móc szczycić się szczupłą sylwetką.

  TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?

  SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW!

  Jak łączyć ze sobą dietę i trening, żeby zobaczyć efekty? Na to pytanie odpowiada dietetyk i trener personalny Joanna Brzezińska.

  - Brak spektakularnych efektów w pierwszym miesiącu diety nas zniechęca - komentuje Brzezińska. - Dlatego powinniśmy podejść do tego tematu jak do planu biznesowego.

  1. Ustal sobie realny cel
  2. Ułóż plan treningowy i żywieniowy
  3. Bądź konsekwentny

  Forma psychoterapii

  Potrzebujesz zastrzyku motywacji? Poczuj, jak działają dopaminy i endorfiny. Hormony te wydzielają się w naszym organizmie podczas aktywności fizycznej i sprawiają, że każda przeszkoda wydaje się mniejsza, a my mamy więcej energii do jej pokonania.

  Po pierwsze racjonalne odżywianie

  - Nie wyobrażam sobie, że ktoś trenuje i nie odżywia się racjonalnie i odwrotnie - że skupia się na diecie, ale prowadzi bierny tryb życia - mówi dietetyk. - Nasz wysiłek będzie efektywny tylko jeśli odpowiednio połączymy te dwa elementy. Dieta to jest 70 procent sukcesu, pozostałe 30 procent to trening. Dodatkowo niezbędna jest silna motywacja i konsekwencja w postępowaniu. Równie ważne są predyspozycje genetyczne, ale ten fakt nie powinien stać się wymówką lecz jeszcze bardziej motywować do działania - dodaje.

  Po drugie umiarkowany trening

  Jeżeli osoba, która dopiero zaczyna swoją przygodę z fitnessem, zdecyduje się na zbyt intensywny wysiłek, jakim jest na przykład trening interwałowy, poza dopaminami i endorfinami w jej organizmie rozpocznie się produkcja greliny, czyli hormonu głodu.

  Wiele osób zaczynających treningi popełnia poważny błąd dietetyczny, który polega na myśleniu, że skoro więcej trenują to znaczy, że mogą też więcej jeść. Takie przekonanie nie przynosi dobrych efektów.

  Alkohol psuje cały efekt

  A co z weekendami, kiedy zwykle sobie trochę odpuszczamy? Specjalistka rozwiewa wszelkie wątpliwości: jeśli chcemy osiągnąć efekt, musimy być konsekwentni.

  - Słodycze to jeszcze mały problem, najgorszy jest alkohol. Bardzo nam szkodzi, szczególnie kobietom, które mają problem z nadmiarem wody w organizmie. Alkohol jeszcze potęguje ten efekt, utrudniając spalanie tkanki tłuszczowej. Alkohol sprawia, że to co wypracujemy przez cały tydzień, tracimy, cofając się o dwa - dodaje dietetyk.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...