Informacje
 • "Bardzo dużo produktów udaje". A Ty wiesz, co jesz?

  27-01-2016 21:44 Uważaj na to, co myślisz, że kupujesz

  Piotr Kucharski wyjaśniał, czym się różni kiszonka od kwaszonki

  x-news / Dzień Dobry TVN

  Kiszonki to bogate źródło zdrowia, dostępne na bazarach i sklepowych półkach. Niestety, nietrudno trafić na produkty, które tylko kiszonki udają, będąc tak naprawdę kwaszonkami. Czym się różnią i dlaczego jedne warto jeść, a drugich jak ognia unikać, wyjaśniał w programie "Dzień Dobry TVN" kucharz Piotr Kucharski.

  TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?

  SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW

  Czym się różni kiszonka od kwaszonki? Te pierwsze są naturalnymi probiotykami, będąc źródłem kwasu mlekowego powstałego w czasie fermentacji substancji. Te drugie natomiast nie mają wiele do zaoferowania.

  Prawdziwe skarby i podróbki

  - Na rynku jest bardzo dużo produktów, które udają kiszonki - zauważył kucharz Piotr Kucharski, który po wygraniu "Gotuj o wszystko", konkursu "Dzień Dobry TVN", założył "Studio kulinarne" - miejsce w którym dzieli się miłością do jedzenia i wiedzą o gotowaniu podczas warsztatów.

  Zdrowie z natury

  - Kiszonki są produktami całkowicie naturalnymi, które przeszły proces fermentacji - zaznaczył Kucharski, dodając, że są "niesamowicie zdrowe". To prawda, ponieważ kiszonki nie tylko dostarczają takich witamin jak B1, B2, B3 (regulują metabolizm, ułatwiają trawienie białek, tłuszczów i węglowodanów) oraz C, A, E. To kopalnia takich składników mineralnych jak magnez, wapń, fosfor i potas, które chronią przed anemią zwiększając przyswajalność żelaza przez organizm.

  - Te udawane, to produkt świeży zalany octem, z dodatkiem konserwantów i przypraw - podkreślił. Dlatego dla własnego zdrowia lepiej ich unikać.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • jak zrobic kwasne mleko
  Banalnie proste. Do kartonu z mlekem pasteryzowanym dodac troche wlasnej sliny i pozostawic otwarte przez pare dni w temperaturze pokojowej ( w kuchni bo tam zawsze jest cieplej).
  Powstaje pyszne kwasne mleko. Smacznego i Na zdrowie,

  Pozdrawiam

  Yooreck
  jerzy_maczka /2016-01-29 23:38

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....