Informacje
 • "Bardzo delikatny masaż, przynoszący bardzo dobre efekty"

  20-05-2015 18:22 "Lady fit" poleca na walkę z cellulitem i obrzękami

  Drenaż limfatyczny czyli pogromca obrzeków i cellulitu

  TVN Meteo Active

  Katarzyna Kępka, prowadząca program "Lady fit", w tym odcinku poddała się "torturom" - drenażowi limfatycznemu. Uznaje się go za jedno ze skuteczniejszych narzędzi do walki z obrzękami i słynną (oraz nielubianą) tak zwaną skórką pomarańczową, czyli cellulitem. Dlaczego jest tak dobry i na czym właściwie polega wyjaśniała fizjoterapeutka Justyna Kiljańczyk.

  TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?

  SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW

  Drenaż limfatyczny jest zabiegiem, który ma za zadanie polepszyć krążenie krwi i limfy (inaczej chłonki), co usprawnia funkcjonowanie organizmu.

  Ważny składnik człowieka

  Właściwości drenażu limfatycznego ułatwiają przepływ chłonki w układzie limfatycznym, co redukuje powstawanie cellulitu. Drenaż limfatyczny przeciwdziała niewydolności krążenia obwodowego i osoby cierpiące na tak zwany efekt zimnych stóp przestają odczuwać przykre dolegliwości.

  - Limfa odgrywa bardzo dużą role w organizmie człowieka - zaznaczyła fizjoterapeutka Justyna

  Kiljańczyk.

  Dla zdrowia i urody

  Zabieg wykonywany w wielu salonach kosmetycznych polega na stymulacji wybranych obszarów ciała, co ułatwia transport substancji odżywczych do komórek. Poprawia elastyczność i jędrność skóry oraz pobudza metabolizm tkanki tłuszczowej i przemianę materii skóry i mięśni. W efekcie modeluje sylwetkę i przyczynia się do spadku wagi.

  Regularne drenaże, w połączeniu z odpowiednią dietą i aktywnością fizyczną, są znakomitym miksem gwarantującym smukłą sylwetkę, dobre samopoczucie i zdrowie. - To jest bardzo delikatny masaż, który przynosi bardzo dobre efekty - podkreśliła Kiljańczyk.

  Dla kogo tak, dla kogo nie?

  Drenaże są wskazane praktycznie dla każdego - przeciwwskazaniem są stany zapalne, ostre urazy tkanek miękkich, zakrzepica żylna, choroby układu sercowo-naczyniowego oraz zakrzepica żył głębokich czy zapalenie naczyń chłonnych. Zabieg nie powinien być wykonywany także u osób cierpiących na padaczkę, gorączkujące lub walczące z nowotworami, bądź też mające wszczepiony rozrusznik serca.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Kolejna już tej wiosny wizyta zimna z północy zacznie się w świąteczny poniedzia...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...