TVN Meteo | Ciekawostki

Chupacabra? Kojot? Człowiek? Kamera zoo uchwyciła tajemniczą postać

TVN Meteo | Ciekawostki

Autor:
ps
Źródło:
tvnmeteo.pl, CBS News

Zastanawiającą postać uchwyciła kamera tuż obok ogrodu zoologicznego w mieście Amarillo w Teksasie. Władze miasta nie potrafią odpowiedzieć na pytanie, co to za stworzenie, dlatego o pomoc poprosiły mieszkańców. A ci puścili wodze fantazji.

Postać, która wywołała konsternację, pojawiła się tuż za terenem miejskiego ogrodu zoologicznego pod koniec ubiegłego miesiąca, około godziny 1.30 w nocy.

Władze miasta, publikując w mediach społecznościowych zdjęcie, na którym widać tę tajemniczą istotę idącą wzdłuż płotu, zapytały: "Czy to osoba w dziwnym kapeluszu, która lubi chodzić nocą? Chupacabra?". To ostatnie to legendarny, prawdopodobnie nieistniejący stwór, który atakuje zwierzęta i pije ich krew. 

Są różne propozycje

Poza spekulacjami o chupacabrze, pojawiło się się kilka poważnych teorii. Jak stwierdził dyrektor zoo w Amarillo Michael Kashuba, "to szop idący na tylnych łapach albo osoba idąca w dziwny sposób". Internauci poszli jednak dalej, pisząc między innymi o jeżu Soniku, szopie ze "Strażników galaktyki" albo o kojocie - maskotce jednej z drużyn koszykówki. Zagadka dotąd nie została rozwiązana.

Koshuba, którego cytuje CBS News, przekazał, że żadne zwierzę nie ucierpiało w tym czasie, kiedy kamera zarejestrowała tajemniczą postać i nikogo nie było na terenie zoo.

Google Maps

Autor:ps

Źródło: tvnmeteo.pl, CBS News

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/@CityofAmarillo

Pozostałe wiadomości