Boa dusiciel znaleziony w bagażu podręcznym. Mierzył ponad metr długości

Autor:
anw/dd
Źródło:
NBC News, tvnmeteo.pl
Wylinka węża boa na osiedlu w Piotrkowie Trybunalskim
Wylinka węża boa na osiedlu w Piotrkowie TrybunalskimPiotrkowski24.pl.
wideo 2/3
Piotrkowski24.pl.Wylinka węża boa na osiedlu w Piotrkowie Trybunalskim

Pracownicy portu lotniczego w mieście Tampa na Florydzie znaleźli podczas kontroli bezpieczeństwa boa dusiciela. Schowany w bagażu podręcznym wąż mierzył ponad metr długości - poinformowały w piątek lokalne władze.

Zwinięty w kłębek boa dusiciel został wykryty, kiedy bagaż przechodził przez maszynę rentgenowską podczas kontroli bezpieczeństwa - poinformowała w oświadczeniu amerykańska Administracja ds. Bezpieczeństwa Transportu (TSA).

Na zdjęciu udostępnionym przez agencję w mediach społecznościowych widać gada leżącego w pobliżu pary butów i tego, co wydawało się być laptopem.

Boa dusiciel w bagażu

"Pracownicy międzynarodowego lotniska w Tampie nie uznali tego za hissssssteryczne!" - napisała na Twitterze agencja. Dodała, że rutynowo prześwietla się zwierzęta domowe, ale nigdy nie powinny być umieszczane w maszynie rentgenowskiej. To od linii lotniczej zależy, czy pozwoli na wejście zwierzęcia na pokład. 

Boa dusiciel w bagażuTransportation Security Administration/Instagram

Boa dusiciel

Boa dusiciel (Boa constrictor) należy do rodziny dusicieli, jest jednym z przedstawicieli podrodziny boa. Może mierzyć, w zależności od podgatunku i populacji, do 3-4 metrów. Węże te występują w większej część Ameryki Środkowej i Południowej, od północnego Meksyku po środkową Argentynę.

Autor:anw/dd

Źródło: NBC News, tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Transportation Security Administration/Instagram

Pozostałe wiadomości