Pies rozpoznał radiowóz, dogonił go i wyprosił coś do jedzenia

Autor:
kw/dd
Źródło:
Reuters

Od kilku tygodni po zachodnich okolicach tureckiej prowincji Sakarya błąka się charakterystyczny, bezpański pies. Okazało się, że zwierzę jest na tyle mądre, by rozpoznać radiowóz policyjny i poprosić o o pomoc. We wtorek pies gonił pojazd, a gdy ten się zatrzymał, podskoczył, by wybłagać policjantów o coś do jedzenia.

Policjanci, którzy we wtorek patrolowali zachodnie regiony tureckiej prowincji Sakarya, przeżyli niemały szok, gdy spojrzeli w boczną szybę i dostrzegli biegnącego za radiowozem psa. Zwierzę goniło ich przez kilkadziesiąt metrów, dopóki nie zatrzymali pojazdu.

Na filmie, który opublikowano w mediach społecznościowych Departamentu Policji w Sakarya widać, jak chwilę po zatrzymaniu zwierzę podskakuje do okna i prosi funkcjonariuszy o coś do jedzenia.

Błąka się już kilka tygodni

Zwierzak od kilku tygodni błąka się po okolicy. Policjanci nazwali go "Sari", co w języku tureckim oznacza "żółty". Podczas patroli kilka razy zwrócili uwagę na psa, jednak nie przypuszczali, że zwierzę samo rozpozna auto i będzie ich gonić.

Autor:kw/dd

Źródło: Reuters

Pozostałe wiadomości