Ciekawostki

Ciekawostki

W środę wieczorem zrezygnowałem z podlewania swojego ogródka. Widziałem na zdjęciach satelitarnych nasuwający się front atmosferyczny z opadami z burzami. Przed 22 zachmurzyło się w Warszawie i... nic.

Naukowcy z Yale i Cambridge odkryli, że widziane przez ludzi kolory są zaledwie ułamkiem tych, które dostrzegają ptaki. Co więcej, te zwierzęta wytworzyły zdolność do produkowania nowych pigmentów, które odpowiadają za wygląd ich upierzenia.

Jedzenie truskawek poprawia zdolności antyoksydacyjne krwi - wykazały najnowsze badania włoskich i hiszpańskich naukowców. Oznacza to, że jedzenie tych owoców może nas ustrzec przed wieloma groźnymi chorobami m.in. nowotworami.

Okrągłą, wielobarwną tęczę, okalającą cień samolotu, zobaczyli lecący nad regionem Ningxia w północno-zachodnich Chinach lotnicy.

Amerykańskie władze przygotowują się do ostrej kampanii antynikotynowej. W przyszłym roku na paczkach papierosów pojawi się zestaw drastycznych obrazków przedstawiających konsekwencje palenia. Będą wśród nich m.in. rysunek chorego dziecka w inkubatorze i zdjęcie zwłok.

We wtorek o godzinie 19:16 Słońce wstąpiło w znak Raka, rozpoczynając tym samym astronomiczne lato.

Poszukujące pożywienia żubry opuszczają teren Puszczy Knyszyńskiej i pasą się na polach rzepaku, narażając na straty miejscowych rolników. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku postanowiła wdrożyć program mający na celu poprawienie sytuacji mieszkańców uprawiających ziemię, a także zapobiegnięcie śmierci głodowej zwierząt.

Na co dzień mieszka na Antarktydzie. Ale się zgubił. I tak oto, po raz pierwszy od 1967 roku na nowozelandzkiej plaży Peka Peka spotkano pingwina cesarskiego.

Montaż turbiny (wirnika) elektrowni wiatrowej w chińskiej prowincji Hebei. Firma Baoding jest jednym z trzech największych przedsiębiorstw energetyki wiatrowej w Chinach i światowym liderem w rozwoju alternatywnych programów pozyskiwania energii.

Pierwsze dni maja zaskoczyły nas opadami śniegu. Wydawać by się więc mogło, że nie był to ciepły miesiąc. Jednak naukowcy NOAA (National Oceanic and Atmospheric Administration) dowiedli, że był to dziesiąty najcieplejszy maj w historii pomiarów.

W Australii odkryto kości dinozaura, należącego do tajemniczej rodziny spinozaurów. Były to rybożerne olbrzymy, których skamieniałości rozsiane są po wszystkich kontynentach - poinformował Discovery News.

Chmura dymu znad Florydy i Georgii odlatuje nad Atlantyk - proces ten zaobserwowały satelity NASA. Zdjęcia wykonywane w kolejnych dniach pozwalają na śledzenie tego zjawiska.

22, 26, 27, 23, 19, 17 – to nie prognoza na totolotka, ale przewidywana wartość temperatury maksymalnej dla Warszawy w ciągu najbliższych 6 dni.

Gęsi na nowojorskich lotniskach nie mają łatwo. Nie dość, że codziennie grozi im zassanie przez ogromne turbiny silników samolotów, to w dodatku władze miasta chcą je eksportować do Pensylwanii, gdzie mają służyć... za smaczny posiłek.