Ciekawostki

Ciekawostki

"Lasciate ogni speranza". Skąd Dante Alighieri wiedział? Czy umieszczając taki napis na bramie piekieł miał na myśli obecną prognozę dla Polski w roku 2011?

W związku z plagą komarów radzimy, jak się przed nimi uchronić. Jakie środki odstraszające są najlepsze i czy możemy pozbyć się komarów z naszego ogródka raz na zawsze? Sprawdza ekipa "Raportu Meteo".

Jeśli nie masz jeszcze pomysłu, jak spędzić sierpniowy długi weekend, pomyśl o Zakopanem. Od czwartku do niedzieli w stolicy Tatr odbywać się będą II Europejskie Targi Produktów Regionalnych. Obok oscypka staną setki specjałów z całego świata.

Marsz Neandertala to impreza organizowana przez władze Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Zdanie postawione przed uczestnikami jest proste - przejść 7,5 km przez las. Na boso.

Reporter 24 miguellk wybrał się na wycieczkę do Akwarium Gdyńskiego. Jego uwagę przykuła ognica rogata - wyjątkowo piękna i niebezpieczna mieszkanka morskich głębin.

Angielski dzbanecznik urządził sobie nietypowy posiłek. Roślina hodowana w szkółce roślin mięsożernych w Somerset na obiad zjadła nie, jak to ma w zwyczaju, owada, a... sikorkę bogatkę.

Burze o charakterze lokalnym - zwracam Waszą uwagę na określenie "lokalne". To co wczoraj działo się w Warszawie idealnie oddaje taki właśnie charakter burz.

Jak co roku o tej porze - zaczęły się żniwa. Silnie związane z folklorem zjawisko od dawna było tematem różnych prac od literatury po zdjęcia. Jeden z naszych Reporterów 24 przysłał nam wspaniałe fotografie przedstawiające żniwa na Suwalszczyźnie.

Brytyjczycy rzadko już liczą barany, żeby zasnąć. Wolą słuchać, jak pada deszcz lub nagrań z odgłosami dżungli, ryku lwa i małpich wrzasków. Takie są wyniki najnowszego sondażu na temat tego, co ułatwia ludziom zasypianie.

NASA wystrzeliła w piątek sondę kosmiczną Juno, która po kilkuletnim locie ma dotrzeć w lipcu 2016 roku do Jowisza. Na największej planecie Układu Słonecznego ma przeprowadzić kompleksowe badania.

Jeszcze dobrze nie nacieszyliśmy się letnią pogodą, a tu już końca dobiegło lato solarne. 5 sierpnia na północnej półkuli właśnie minął kwartał z największą ilością światła słonecznego.

Brązowe, łyse plamy na zdjęciu zrobionym przez satelitę NASA to nie plaża czy pagórki - to polany powstałe po wycięciu lasów deszczowych. Fotografia uwidacznia skalę zniszczeń, o których alarmuje się od lat.

Ostatnie obserwacje powierzchni Marsa mogą dowodzić, że na Czerwonej Planecie płynie woda - poinformowali naukowcy NASA. Wnioski snują na podstawie danych uzyskanych przez sondę Mars Reconnaissance, wystrzeloną w kosmos w 2005 roku.

W sobotę planetoida Vesta znajdzie się bardzo blisko Ziemi i w opozycji wobec Słońca. Dzięki temu, około godziny 1:00 w nocy będzie można ją znaleźć w gwiazdozbiorze Koziorożca, nisko nad południowym horyzontem.

Nowa teoria na temat kształtu ziemskiego satelity. Część naukowców uważa, że Księżyc miał kiedyś o wiele mniejszego towarzysza, który zderzył się z nim i najzwyczajniej w świecie wbił w niego. Miałoby to tłumaczyć, jak na niewidocznej dla nas półkuli powstały góry.