Ciekawostki

Ciekawostki

Gołębie wcale nie mają ptasich móżdżków. Okazuje się, że ich zdolności matematyczne nie odbiegają od tych, jakimi dysponują niektóre naczelne, dowodzą naukowcy na łamach najnowszego numeru magazynu "Science".

Tegoroczna zima jest do siebie niepodobna. Po krótkim ataku przepuszczonym na Europę centralną w połowie zeszłego tygodnia - teraz odpuściła. Termometry wskazują dodatnie temperatury, a z nieba zamiast śniegu pada deszcz.

O prognozach. Są różne sposoby prognozowania pogody. Proste i bardziej. Wszystkie obarczone jakimś błędem. Jednym ze sposobów jest metoda analogu relatywnie prosta choć żmudna i zawodna.

Roman Paszke na katamaranie "Gemini 3" samotnie podróżuje dookoła świata. W Wigilię przebywał trudną drogę pod wiatr u przylądka Horn. W przeprawie towarzyszyło mu stado ptaków. Zwierzęta obsiadły pokład i nie chciały go opuścić. Odleciały dopiero rano.

W Australii zaobserwowano, jak pies dingo przesuwa stolik, aby móc dosięgnąć pożywienia. Innym razem przesunął plastikową budę i usiadł na niej, aby mieć lepszy widok na otoczenie. Poznaj historię fenomenalnego psa.

Wigilia i kolejne dni świąt Bożego Narodzenia to czas, kiedy pozwalamy sobie na łakomstwo. Po kilku dniach obfituje ono zbędnymi kilogramami. Weronika Diallo w "Raporcie Meteo" podpowiada, jak szybko się ich pozbyć.

Włoscy ornitolodzy zaobserwowali na terenie swojego kraju niecodzienne zjawisko. Dwa gatunki ptaków: pustułki i kawki zjednoczyły się się w celu obrony przed drapieżnikami. Dawniej zjadały własne jaja i szczerze się nie lubiły.

Święta są dookoła nas, więc jeśli tylko czujesz święta pokaż to... wielu ludzi na całym świecie wzięło sobie do serca piosenkę Billego Macka. We wszystkich szerokościach geograficznych, w morzu, w powietrzu, w cieple i zimnie, każdy chciał uczcić Boże Narodzenie. Obejrzyj galerie zdjęć.

Dorota Gardias dla wszystkich miłośników pogody przygotowała świąteczny upominek. Jest nim filmowa pigułka ze śmiesznymi sytuacjami, zarejestrowanymi podczas realizacji programu "Meteo Maniak", który ma już 50 odcinków.

TVN Meteo zaprasza do oglądania niezwykłych filmów dokumentalnych, które przybliżą świat, o jakich nam się nie śniło. Pod choinkę przygotowaliśmy prezent - wszystkie odcinki najpiękniejszej serii, w której krajobrazy można podziwiać z lotu ptaka.

Rosyjski statek kosmiczny Sojuz dotarł w piątek do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) z astronautami, którzy uzupełnili jej załogę do pełnego sześcioosobowego stanu, zmniejszonego w następstwie nieudanego startu statku zaopatrzeniowego w sierpniu tego roku.

Narzekaniom na brak śniegu w Polsce nie ma końca. Biały puch spadł i leży tylko w górach. Jak z brakiem świątecznego radzą sobie kraje półkuli południowej? Pomysłowo!

Tam na śnieg nie ma najmniejszych szans. Aby zachować świąteczną atmosferę, nasza internautka Agata wraz z przyjaciółmi na indonezyjskiej plaży lepi bałwana z piasku. I pokazuje go nam przez Kontakt 24.

Święta w rodzinnym gronie, śnieg za oknem i choinka? Dla wielu to przeżytek. Dziesiątki tysięcy Włochów spędzą święta Bożego Narodzenia na statkach wycieczkowych.

Przeznaczony na świąteczny stół karp przy zabijaniu nie czuje bólu, bo ryby nie są w stanie uświadamiać sobie takich doznań, ale bodźce bez wątpienia odbiera - wyjaśniają biolodzy. I podkreślają, że pod żadnym pozorem ryb nie należy męczyć.

W regionie Omusati w północnej części Namibii spadła z nieba 6-kilogramowa, metalowa kula. Świadkowie zdarzenia twierdzą, że tuż przed znalezieniem tajemniczego obiektu słyszeli przeraźliwy huk. Kula wygląda na kosmiczny śmieć, jednak dotąd żadna agencja kosmiczna się do niego nie przyznała.

Już dziś o 22:30 na antenie TVN Meteo premiera wyjątkowego odcinka magazynu Meteo Maniak. Dlaczego wyjątkowego? Bo w tym tygodniu program obchodzi swój mały jubileusz. Dzięki Państwa zdjęciom, nadsyłanym na Kontakt Meteo i Kontakt 24, powstało już 50 odcinków Meteo Maniaka!