Tomasz Wasilewski
 • Prognoza pogody na 16 dni: zimny początek majówki

  23-04-2017 16:15 Autorska prognoza temperatury Tomasza Wasilewskiego

  Do końca kwietnia ma być chłodno

  Fot.: Shutterstock, TVN Meteo, film: TVN Meteo

  Zimne powietrze, które od wielu dni płynie do Polski, jeszcze trochę będzie nam psuć wiosnę. Później jednak przyjdą duże zmiany​.

  Na początku ostatniego tygodnia kwietnia na północy Europy pogodą będzie rządzić niż. On ściągnie z Arktyki lodowate powietrze nie tylko do Skandynawii, ale również do Wielkiej Brytanii i, niestety, również do naszej części kontynentu. Ciepło, które usiłuje dostać się z zachodu w głąb Europy, tylko przejściowo (we wtorek) dotrze w nasze strony (patrz mapa).

  ​I właśnie wtedy temperatura na krótko wzrośnie do 16 stopni na południu kraju. Jednak już następnego dnia dotrze do nas kolejna fala zimna z północy i prawie wszędzie będzie poniżej 10 st. C. Zimna pogoda utrzyma się prawdopodobnie do końca kwietnia, czyli wtedy, gdy zaczyna się długi weekend. Po tym chłodzie, od początku maja stopniowo będzie się ocieplać. Już w czasie majówki temperatura wzrośnie do 17, 18 st. C, a po 5 maja możemy liczyć nawet na ponad 20 st. C.

  Następna prognoza 16-dniowa w najbliższą niedzielę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Co roku coraz cieplej na całym świecie
  grzesiek - myslisz że ocieplenie to masz w jednym miejscu w Polsce? CZłowieku, ono jest globalne, sama nazwa, nie musisz nigdzie jechać popatrz co się dzieje. Z roku na rok temperatury średnie coraz wyższe a co że w kwietniu masz zimno? Mówisz tylko o jednym miesiącu a to jest zjawisko globalne.
  A to że bywa zimniej czy śnieg to są anomalia związane ze zmianą klimatu - jego ociepleniem.
  ~Nick /2017-04-26 16:42
 • ocieplenie klimatu
  To gdzie jest to ocieplenie klimatu bo ja nie widze. Wskazcie mnie moze miejsce w polsce gdzie to ocieplenie to ja natychmiast tam pojade. Od kilku lat coraz to chlodniej. Jak nie snieg w kwietniu, to teraz caly juz miesiac zimno, za rok pierwsze slonce zapewne w czerwcu zobaczymy. Ale niech bedzie ze jest ocieplenie. Szkoda ze to ocieplenie objawia sie tym ze jest coraz zimniej.
  ~grzesiek /2017-04-26 06:21
 • Ocieplenie klimatu było i jest
  Hahaha pare dni ochłodzenia i już udajesz że nie ma ocieplenia klimatu? Klimat się ociepla cały czas, nie widać tego z dnia na dzień i nie ma co udawać że nie ma globalnego ocieplenia.
  Jest i to jest FAKT!
  ~Nick /2017-04-24 13:04
 • Majówka majówką, ale...
  Mówicie Państwo, że majówka ma być na początku zimna, a później coraz cieplej. Tak będzie.
  ~temat /2017-04-24 12:59
 • Pogoda
  Najgorsze w tym wszystkim jest to,że owoców będzie w tym roku bardzo mało i drogie,a druga sprawa to ta,że za niecałe dwa miesiące już zacznie dnia ubywać.
  ~olo /2017-04-24 00:14

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....