Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 2°C 0°C -4°C Zachmurzenie duże
zwiń
Tomasz Wasilewski
 • Prognoza pogody na 16 dni: upał znowu idzie do Polski

  21-07-2019 13:49 Autorska prognoza pogody Tomasza Wasilewskiego

  Wracają upały

  Christian Collins/flickr.com (CC BY-SA 2.0)

  Już za kilka dni temperatura przekroczy 30 stopni.

  Kończy się czas chłodniejszej pogody w naszej części Europy i znowu możemy spodziewać się afrykańskiego żaru w centrum kontynentu. Napływ gorącego powietrza "uruchomią" wspólnie niż z zachodu Europy wraz z wyżem, który będzie przemieszczać się nad środkową częścią kontynentu. Takie położenie ośrodków ciśnienia to nic innego jak zaproszenie dla upalnego powietrza z Afryki, które przez Morze Śródziemne, a następnie Hiszpanię i Francję będzie płynąć do centrum Europy (patrz mapa).

  Na początku tygodnia, zanim jeszcze gorąca masa powietrza dotrze do Polski, będzie nie więcej niż 28 stopni, ale już w środę odczujemy upał, bo będą aż 32 stopnie na zachodzie kraju. Kolejne dni będą jeszcze gorętsze i temperatura wzrośnie nawet do 34 stopni, a to znaczy, że ta fala upałów powinna być nieco słabsza od poprzedniej z czerwca (wówczas było 38 stopni). Upalna pogoda w niektórych częściach kraju utrzyma się do końca tygodnia, a na przełomie lipca i sierpnia będzie o kilka stopni mniej, czyli od 20-21 stopni na północy do 26-27 na południu. W następnych dniach, od 5 sierpnia, znowu zrobi się cieplej i możemy spodziewać się 29-30 stopni.

  Następna prognoza 16-dniowa w najbliższą niedzielę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Uspakajam pogodynki TVN
  "pogoda się poprawiła, wczoraj odrobine popadało, ale na szczęście już mamy piękna sloneczną pogodę. Ani chmurki. błękitne niebo i bardzo gorąco. póki co cieszmy sie tymi temperaturami, bo za kilka dni ochłodzi sie do 25st"
  Taką pogodę najbardziej przekazywać, prawda? Na deszcz czekają tylko rolnicy i lesnicy. Reszta spoleczeństwa jest po prostu szczęsliwa widząc wyschniete pola, rzeki.. itd
  ~ekopolka /2019-07-28 09:39
 • A susza jak była, tak jest i będzie coraz gorzej przez ocieplenie
  Ciągle tylko przelotne opady, albo miejscowe burze.
  ~Nick /2019-07-23 16:58
 • Prognoza pogody na 16 dni: upał znowu idzie do Polski
  Już za kilka dni ? Nie za kilka dni, ale za parę lat Polska usmaży się żywcem w promieniowaniu Gamma wraz całymi tabunami Zombie wyhodowanymi przez tamtejszy kościół katolicki i współpracujący z masowymi zbrodniarzami i równie zbrodniczymi władzami świeckimi.
  Dobromir67s5 /2019-07-22 18:35
 • Sucha,wyżowa pogoda.
  To będą pierwsze upąły w tym sezonie urlopowym.Od czerwca trochę czasu minęło.Osoby,które zaplanowały urlop na lipiec, zaczęły już wątpić,czy w tym miesiącu przyjdzie jeszcze prawdziwe lato.Skutkiem ubocznym tej nadchodzącej aury,to na pewno pogłębiająca się susza na obszarach,gdzie już istnieje, a wysokie temperatury zrobią swoje.
  ~Lech /2019-07-22 15:58

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...