Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 15°C 20°C 9°C Zachmurzenie duże
zwiń
Tomasz Wasilewski
 • Prognoza pogody na 16 dni: rzeka ciepła płynie do Polski

  19-02-2017 15:50 Autorska prognoza Tomasza Wasilewskiego

  Do Polski napłynie ciepłe powietrze

  TVN Meteo/Shutterstock

  Ocieplenie, które mamy od kilku dni, przerwało mroźną zimę, ale krótkie wizyty arktycznego powietrza z północy będą się jeszcze zdarzać.

  Zanim taka wizyta nastąpi to w najbliższych dniach będziemy w silnym strumieniu ciepłego powietrza, które płynie do nas z zachodu. Taką cyrkulację powietrza "ustawiły" niże znajdujące się na północy Europy wraz z wyżem, którego centrum jest daleko od nas, nad Atlantykiem. Pomiędzy tym wyżem a niżami mamy przenoszenie, na duże odległości, ciepłych mas powietrza z zachodu na wschód (patrz mapa).

  ​Ten rozkład ciśnienia nad Europą gwarantuje nam w najbliższych dniach ciepłą - jak na zimę - pogodę z temperaturą nawet do 10, 11 st. C. Później, a będzie to w czasie ostatniego weekendu lutego, odwiedzi nas na kilka dni arktyczne powietrze z północy.  Wtedy wyraźnie się ochłodzi i może padać śnieg, ale w ciągu dnia temperatura będzie lekko dodatnia - do 5, 6 st. C. Następnie, już na początku marca, nastąpi ocieplenie do 12 st. C, ale jak to w marcu bywa po kilku dniach pogoda się zmieni na chłodniejszą.

  Następna prognoza 16-dniowa w najbliższą niedzielę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Cieplo naplynelo za wczesnie
  Dobrze,ze to ocieplenie przerwane bedzie na krotko wizyta arktycznego powietrza z polnocy i ochlodzeniem w marcu,bo inaczej tak wysokie temperatury o tej porze maja negatywny wplyw na rosliny. Jeszcze za wczesnie na ich wegetacje,tym bardziej,ze temperatury po 26 lutego moga byc znacznie wyzsze niz podane na powyzszym wykresie.Byloby dobrze gdyby nastepna fala cieplego powietrza naplynela wraz z poczatkiem kalendarzowej wiosny,a wszyscy beda zadowoleni.
  ~Lech /2017-02-21 17:37

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....