Tomasz Wasilewski
 • Prognoza pogody na 16 dni: chwila odpoczynku, potem atak potężnego upału

  19-07-2015 16:19 Autorska prognoza Tomasza Wasilewskiego

  Pogoda na 16 dni

  TVN Meteo

  Dobiega końca bardzo gorący (maksimum 36 st. C w Warszawie) i burzowy weekend, a przed nami krótki odpoczynek od upalnej pogody. Od poniedziałku przez dwa dni będziemy oddychać powietrzem, które napłynie z zachodu i nie będzie gorące.

  Ta zachodnia cyrkulacja powietrza będzie możliwa dzięki niżom na północy Europy. ​One "przeniosą" do nas powietrze znad Atlantyku, które w odróżnieniu od afrykańskiego będzie chłodniejsze o około 10 stopni (patrz mapa).

  Początek tygodnia będzie więc bez upału. Nad morzem będzie ok. 20 stopni, a na południu 27. Jednak już we wtorek wieczorem do południowej Polski dotrze nowa fala gorącego powietrza. Od środy znowu będzie ponad 30 stopni z kulminacją 35 stopni w czwartek. Nie da się wykluczyć, że tego dnia będzie jeszcze goręcej, np. 37 stopni. Ta upalna pogoda potrwa 3-4 dni. Później temperatura nie powinna przekraczać 28-30 stopni na południu, a na północy ochłodzi się do 20-24 stopni. Taki stan rzeczy - czyli ciepła, ale nie za gorąca pogoda - utrzyma się do końca lipca i w pierwszych dniach sierpnia.

  Następna prognoza 16-dniowa w najbliższą niedzielę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • nad morzem lato takie sobie
  El Niño szaleje czy co? szkoda że nie jest jak w czerwcu kiedy dało się wyjść z domu bez tony odzieży, parasoli i piorunochronów
  ~mew /2015-07-21 09:37
 • Aby pogoda była stabilna potrzebny jest wyż
  Mieliśmy taką sytuację przez tydzień na początku lipca, kiedy pogodny i suchy wyż usadowił się nad Białorusią i zaciągał po zachodniej stronie upalne powietrze. Wtedy niemal wszędzie mieliśmy po 30 stopni i było bezchmurnie, gdyż w okolicy nie było żadnej zatoki niżowej, która mogłaby wspomagać tworzenie chmur burzowych. Po dwóch tygodniach sytuacja była już inna, teraz cyrkulacja południowa otwiera się i zamyka pod wpływem niżów kursujących z Atlantyku w kierunku wschodnim. Zobaczymy jak będzie w sierpniu, choć modele wskazują na bardziej stabilną pogodę, ale ma być chłodniej, w sensie max 25 stopni w ciągu dnia.
  ~Macias_POZ /2015-07-20 01:24
 • Prawdziwe lato trwa!!
  Mamy najgorętszy okres w roku i takie fale upałów i dni gorących to nic zaskakującego. Zadziwiające intensywne upały po bardzo ciepłej zimi. Oby było mniej burz i więcej słońca. Najlepiej niech spływa PZk lub PPk - to masy powietrza bez tendecji do tworzenia się burz. Precz z polarno-morskim ścierwem. Będą takie regiony tego lata, gdzie będzie więcej dni z upałem niż z całodobowym mrozem.
  zegaron /2015-07-19 23:39
 • pogoda 16 dni..
  i tak sie nie sprawdzi..wróżbita maciej ta pogode chyba przepowiedział..
  ~luki /2015-07-19 22:16
 • Kiedy w końcu przyjdzie prawdziwe lato?
  Na pomorzu póki co jest tragedia. Noce zimne. Gorące dni od początku czerwca można policzyć na palcach jednej ręki.
  Urlopu póki co nie ma nawet co brać, bo lata jak nie było tak nie ma.
  Nawet woda w jeziorach zimna.
  ~mmm /2015-07-19 19:35

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po kilkudniowym odpoczynku od upalnej pogody temperatura znowu rośnie, a do Pols...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...