Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 19°C 18°C 10°C Przeważnie słonecznie
zwiń
Tomasz Wasilewski
 • Prognoza pogody na 16 dni: będzie jeszcze cieplej

  26-01-2020 15:30 Autorska prognoza pogody Tomasza Wasilewskiego

  Prognoza pogody na 16 dni: będzie jeszcze cieplej

  tvnmeteo.pl/Unsplash

  Zarówno pod koniec stycznia, jak i na początku lutego do Polski nadal będzie napływać przeważnie ciepłe, atlantyckie powietrze, co na razie wyklucza mroźną aurę.

  W najbliższych dniach nad Europą będziemy mieli niż na północy Atlantyku (w poniedziałek u wybrzeży Islandii) oraz wyże na południe od Polski. Przy tym rozkładzie ciśnienia powietrze przemieszcza się nad kontynentem z zachodu na wschód, a taki "transport" mas powietrza oznacza, że pogoda u nas nadal będzie bardziej przypominać jesień lub przedwiośnie niż zimę (patrz mapa).

  W ostatnich dniach stycznia czasami będzie nawet 7-8 stopni ciepła. Później, na przełomie stycznia i lutego, temperatura trochę się obniży, ale i tak będzie dodatnia - na wschodzie kraju możemy spodziewać się 1-2 stopni powyżej zera. Kolejne dni zapowiadają się natomiast cieplej i wtedy w południowej Polsce możemy zobaczyć na termometrach nawet 8-9 stopni. Na wyraźniejsze ochłodzenie przyjdzie czas, prawdopodobnie po 10 lutego - wówczas do Polski może napłynąć arktyczne powietrze i na wschodzie kraju chwyci lekki mróz.

  Następna prognoza 16-dniowa w najbliższą niedzielę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Pogoda
  To,że w pełni zimy będzie jeszcze cieplej,nic nowego,przywykliśmy już do tego. Zaskoczeniem może być, że to ciepło obejmie nowy miesiąc luty.Trzeci miesiąc zimy zawsze był inny,wyróżniał się od pozostałych dwóch.Teoretycznie powinno być zimniej i więcej zimy.Trudno zrozumieć tą pogodę.
  ~Lech /2020-01-27 19:58
 • Za ciepłą i bezśnieżną zimę słono zapłacimy
  Ciepła zima i brak pokrywy śnieżnej niepokoi nie tylko rolników,ale również nas wszystkich.Zauważalne są już straty na polach zbóż.Brak śniegu i coraz mniej dni z opadami,to brak zapasów wody w glebie z topniejącego śniegu,poważne zagrożenie suszą,niepohamowany wzrost cen żywności i wody.
  ~Lech /2020-01-27 16:30

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...