Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 20°C 23°C 11°C Bezchmurnie
zwiń
Tomasz Wasilewski
 • Prognoza pogody na 16 dni: będzie aż 25 stopni, a potem drastyczne ochłodzenie

  12-04-2015 15:19 Prognoza Tomasza Wasilewskiego

  Po słonecznych chwilach czeka nas ochłodzenie

  Fot. TVN Meteo/PAP/EPA; Film: TVN Meteo

  Po pięknej i bardzo ciepłej (23 stopnie) sobocie, w niedzielę wszyscy odczuliśmy ochłodzenie i zimny wiatr. To sytuacja przejściowa i - jak to bywa w kwietniu - za kilka dni będzie zupełnie inaczej niż teraz.

  Póki co mamy jednak niż nad Estonią i to z jego powodu płynie do nas zimne powietrze z północy (patrz mapa). Będzie sobie ono tak napływać do Polski jeszcze przez dwa dni i dlatego w tym czasie nie przewiduję więcej niż 15, 16 stopni, a nocami na wschodzie kraju mogą być przygruntowe przymrozki.

  Po tym umiarkowanie ciepłym początku tygodnia w środę zacznie do nas płynąć bardzo ciepłe powietrze z południa Europy. Początkowo temperatura wzrośnie do 20 stopni, a w czwartek nie da się wykluczyć aż 25 stopni na południu kraju. W tym miejscu muszę zaznaczyć, że północ Polski będzie dużo chłodniejsza.

  Po kilku dniach z temperaturą jak w lecie, w czasie najbliższego weekendu gwałtownie się ochłodzi i będzie tylko od 8 do 14 stopni. Następnie czeka na raczej chłodna albo nawet zimna aura, bo będą takie dni, gdy spodziewam się zaledwie od 5 do 10 stopni. Wtedy może też padać deszcz ze śniegiem, a nocami wrócą przymrozki do -3, -4 stopni.

  Następna prognoza 16-dniowa w najbliższą niedzielę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Kwiecień na sinusoidzie
  Czyżby kwiecień chciał wyrównać dość ciepły marzec? Wiele na to wskazuje. Szkoda, bo maj jest miesiącem, w którym pojawia się sporo deszczowych niżów i zazwyczaj wzrasta zagrożenie powodziowe. Oby ominęły nasz kraj jakiekolwiek kataklizmy. Nacieszmy się zatem tą krótką chwilą w tym tygodniu, kiedy kurtki pójdą w kąt, a w powietrzu będzie można poczuć nawet lato. I byle do czerwca :-)
  ~Macias_POZ /2015-04-13 10:42
 • HEHEH
  Drastyczne ochłodzenie!!! ludzie uciekamy do bunkrów dalej szybciej, kobiety dzieci wpierw, szybciej ARMAGEDDON!!
  ~dsdsd /2015-04-13 09:15
 • nie to jak w Toskanii
  a ja lubie piekną prowansalie gdy pije słodkie wino na werandzie domu z ukochanym a w oddali piękna lawenda kwitnie dla nas.....
  ~ala /2015-04-13 09:00
 • m
  Pan siedzi przy kawiarnianym stoliku, zamawia małą czarną bez cukru, przygląda się roześmianym dziewczętom, Pan uśmiecha się oczami : )
  Monika_Szulak /2015-04-12 21:28
 • dla Was dziewczęta z Polski
  Lubię pogodę, kiedy słońce kosztuje jeden uśmiech, niebo przegląda się w oczach Warszawianek a południowy wiatr delikatnie unosi rąbek ich sukni - warto czekać na tak piękne dni!
  ~gaj /2015-04-12 18:27

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....