Tomasz Wasilewski
 • Pogoda na 16 dni: wiosenny koniec lutego

  23-02-2020 14:58 Autorska prognoza pogody Tomasza Wasilewskiego

  Pogoda na 16 dni

  Shutterstock/tvnmeteo.pl

  W ostatnich dniach miesiąca będzie nawet 11 stopni ciepła. Do Polski nadal płynie ciepłe atlantyckie powietrze.

  Sprzyjają temu niże położone na północy kontynentu (w poniedziałek jeden z nich będzie nad Skandynawią, drugi nad Szkocją) oraz pas wysokiego ciśnienia rozciągający się od Półwyspu Iberyjskiego aż po Bałkany. Taki układ ciśnienia powoduje przemieszczanie się mas powietrza znad oceanu w głąb kontynentu.

  Ta zachodnia cyrkulacja utrzymuje się nad prawie całą Europą, a zimne, arktyczne powietrze wdziera się z północy tylko czasami nad Półwysep Skandynawski i do Rosji (patrz mapa).

  Przed nami ciepły koniec lutego - we wtorek na południu i zachodzie kraju będzie aż 11 stopni. Później temperatura trochę się obniży, ale nadal w dzień ma być dodatnia - od 1-2 stopni na wschodzie do 6-8 stopni na zachodzie Polski.

  Marzec zacznie się właściwie taką samą pogodą i wtedy możemy spodziewać się 4-5 stopni na wschodzie kraju i 8-9, a czasami nawet 10 stopni na południu oraz zachodzie. Następnie, po 8 marca, przyjdzie ochłodzenie i temperatura obniży się do 2-5 stopni.

  Następna 16-dniowa prognoza temperatury w najbliższą niedzielę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Najcieplejsza zima.
  W całym moim życiu nie pamiętam tak ciepłej zimy.W mojej miejscowości (kujawsko-pomorskie) jest to pierwsza zima bez śniegu i mrozu w ciągu dnia. W większości kraju sytuacja jest podobna. Dzięki masom powietrza znad oceanu mamy sporo opadów,co jest dużym plusem tej aury.Byłoby dobrze,aby ta zachodnia cyrkulacja utrzymała się chociaż do końca maja.Deszcz niesie z sobą obietnice lepszych czasów.Jednak moim zdaniem z nastaniem nowego miesiąca, atlantyckim masom powietrza coraz trudniej będzie przezwyciężąć drogę na wschód.
  ~Lech /2020-02-25 15:51
 • Klimat się zmienił.
  Teraz zima to jest jesień. Cały czas było bardzo ciepło. Poniżej zera to w ogóle, może jakieś nocne epizody i to wszystko. Klimat się zmienił.
  ~dvd /2020-02-23 20:50
 • Zim w Polsce już nie ma od kilku lat przez globalne ocieplenie
  Śniegu w zasadzie nie było wcale - tak zapisze się ta "zima" 2019/20. Temperatury niemal ciągle dodatnie, lekki mróz w nocy lub nawet jego brak, dobrze, że chociaż są jakieś większe opady bo susza znów grozi. Średnie miesięczne temperatury też pewnie na plusie.
  To co kiedyś było normalne obecnie będzie anomalią.
  ~Nick /2020-02-23 17:07

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...