Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 23°C 26°C 18°C Pochmurno
zwiń
Tomasz Wasilewski
 • Pogoda na 16 dni: wielki wybuch wiosny po świętach

  01-04-2018 15:24 Autorska prognoza pogody Tomasza Wasilewskiego

  Będzie słonecznie i ciepło

  Shutterstock, TVN Meteo

  Zimne powietrze, które teraz napływa do Polski, już w połowie tygodnia ustąpi pod naporem ciepła z południa.

  Niż, który zaprosił do nas akurat na Wielkanoc mokrą i chłodną pogodę, wędruje z Polski na północny wschód Europy. Jego stopniowe oddalanie się będzie działać na naszą korzyść, bo miejsce po nim zacznie zajmować dużo cieplejsza masa powietrza. Na początku tygodnia to ciepło będzie jeszcze dość daleko od Polski, bo nad Hiszpanią i Francją, ale w szybkim tempie przemieści się do centrum kontynentu. Umożliwi to niż, który będzie w tym czasie na zachodzie Europy. Dzięki niemu utworzy się południowo-zachodnia cyrkulacja powietrza, która będzie przyczyną nagłego i dużego ocieplenia m.in. w naszym kraju (patrz mapa).

  Świąteczny poniedziałek będzie jeszcze chłodny, a na północy Polski wręcz zimny. Na termometrach zobaczymy od 3 do 9 stopni. Jednak tuż po świętach wszyscy odczujemy ocieplenie i już w środę na południu kraju może być aż 20 stopni. Ciepła pogoda czeka nas także w czasie najbliższego weekendu, bo w niedzielę może być 21 stopni. Wysoka temperatura utrzyma się również w następnych dniach i 9 kwietnia możemy spodziewać się nawet 23 stopni na zachodzie i południu Polski. Z kolei w połowie miesiąca temperatura na krótko trochę się obniży i będzie przeważnie od 11 do 16 stopni.

  Następna prognoza 16-dniowa w najbliższą niedzielę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • zimnolub
  To bardzo smutna wiadomość, ja chciałbym aby cały rok był śnieg i mróz i żeby nie było tej obrzydliwej zieleni i kwiatów !
  ~sten /2018-04-02 15:46
 • Wielki wybuch wiosny - to nie primaaprilisowy żart
  Nareszcie super prognoza pogody.Każdy z nas z niecierpliwością czekał na tę prawdziwą wiosnę.Kiedy powyższy wykres temperatur pokazałem rodzinie, nie uwierzyli.Powiedzieli że to kolejny żart na prima aprilis.Nasłuchali się już różnych dowcipów w mediach.Wkrótce przekonają się osobiście.Teraz tylko mocno trzymać kciuki za powodzenie tej wiosny.
  ~Lech /2018-04-01 21:33

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po kilkudniowym odpoczynku od upalnej pogody temperatura znowu rośnie, a do Pols...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...