Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 12°C 19°C 9°C Słonecznie
zwiń
Tomasz Wasilewski
 • Pogoda na 16 dni: upalne lato w drugiej połowie lipca

  09-07-2017 14:37 AUTORSKA PROGNOZA POGODY TOMASZA WASILEWSKIEGO

  Nadeszło lato

  TVN Meteo

  Zmienna i niestabilna pogoda, która trwa od początku lipca, utrzyma się jeszcze przez kilka dni, ale za to w drugiej połowie miesiąca jest szansa na gorące i słoneczne lato.

  Na razie jednak i pogoda i temperatura będą się często zmieniać. Dobrym przykładem takich zmian będzie zaczynający się nowy tydzień - jego początek będzie upalny, a koniec miejscami wręcz chłodny. Gorącą pogodę na początku tygodnia zapewni układ ciśnienia z wyżem nad Ukrainą i niżem nad Skandynawią. Między tymi układami ciśnienia utworzy się, na krótko, silna południowa cyrkulacja powietrza. To spowoduje nagły wzrost temperatury, który będzie jednak tylko przejściowy, bo później napłynie chłodniejsze powietrze z zachodu Europy.

  ​Przed nami upalny początek tygodnia - w poniedziałek może być aż 30 stopni prawie w całej Polsce, nieco niższa temperatura - około 25 stopni - będzie nad morzem. Po tym upalnym starcie później w tygodniu temperatura będzie się stopniowo obniżać i w czasie najbliższego weekendu na północy będzie zaledwie około 20 stopni. Później zacznie się ocieplać i jest bardzo prawdopodobne, że w drugiej połowie miesiąca czeka nas fala upałów z temperaturą sięgającą około 33, 34 stopni.

  Następna 16-dniowa prognoza temperatury w najbliższą niedzielę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Dla wszystkich tych,co lubią słońce,plaże i letnie kąpiele.
  Wreszcie dobre informacje dla wypoczywających nad polskim morzem,spragnionych slońcai i kąpieli w Bałtyku.Rzadka,lub pierwsza taka sytuacja w tym sezonie,gdzie zamiast układów niżowych,ujrzymy wyż w rejonie Bałtyku,który po przesunieciu na wschód skieruje upalne powietrze z południa.Nie będzie to silny wyż,ale zrobi swoje.
  ~Lech /2017-07-13 18:36
 • Zapraszam
  Dla chętnych osób którym marzą się upały zapraszam serdecznie do mojej pracy, wysokie upały i duchota na porządku dziennym, kilka plusów, zakaz picia alkoholu, sauna, możliwość opalania się w kilka sekund, dla zainteresowanych czekam na wiadomość.
  ~SPAWACZ /2017-07-12 09:53
 • Fatalnie, a potem ulewy i zniszczenia
  Tyle z tych niepotrzebnych nikomu upałów. Takie temperatury nikomu nie służą i nikt ich nie chce, nie oszukujmy się. A potem załamanie pogody i zniszczenia jak ostatnio...
  24-26 maks i słońce i jest super.
  ~Nick /2017-07-10 16:41
 • A ja lubię polskie lato!
  A ja lubię polskie lato, gorące, świeże, aż chce się żyć. Polarne zimno powinno być na Grenlandii, a nie w Polsce. Zimno - luby na Grenlandię! Mieliście swoja zimę wlokącą się pół roku z deszczem ze śniegiem , bólem gardła, kaszlem i katarem
  ~alas /2017-07-10 15:54
 • O taaaaaaK
  Bardzo lubię Pana Tomasz i mam nadzieję że się nie myli :)
  ~ala /2017-07-10 15:46

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...