Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 9°C 12°C 3°C Zachmurzenie duże
zwiń
Tomasz Wasilewski
 • Pogoda na 16 dni: uderzenie gorąca przed końcem lata

  13-09-2020 13:53 Autorska prognoza pogody Tomasza Wasilewskiego

  Czeka nas uderzenie gorąca

  Shutterstock

  Aż 30 stopni będzie lada dzień na południu kraju, ale potem przyjdzie nagłe ochłodzenie. Sprawdź długoterminową prognozę pogody tvnmeteo.pl przygotowaną przez Tomasza Wasilewskiego.

  Do Polski zmierza właśnie fala gorącego powietrza z północnej Afryki. Płynie ono dzięki temu, że nad naszą częścią kontynentu znajduje się wyż, który tak steruje przepływem powietrza, że płynie ono z południa do krajów Europy Zachodniej i Środkowej. To właśnie ta cyrkulacja powietrza sprawi, że w najbliższych dniach w Polsce będzie gorąco, a miejscami nawet upalnie. Warto jednak już teraz zwrócić uwagę na zimne powietrze, które znajduje się nad Morzem Norweskim oraz Islandią. Ten chłód, po osłabnięciu "naszego" ciepłego wyżu wkroczy do Polski i z tego powodu pod koniec tygodnia czeka nas gwałtowne i duże ochłodzenie (patrz mapa).

  Przed nami kilka bardzo ciepłych dni. Do środy włącznie temperatura, zwłaszcza w południowej części kraju, może osiągnąć 30 stopni Celsjusza. W tym samym czasie na północy będzie do 24-25 st. C. Zmiana pogody nastąpi w czwartek wraz z przejściem nad Polską chłodnego frontu atmosferycznego, za którym napłynie wspomniane wcześniej zimne powietrze. Ono sprawi, że w najbliższy weekend temperatura spadnie poniżej 20 stopni, a na wschodzie i północy będzie tylko około 15 stopni. W kolejnych dniach możemy spodziewać się niewielkiego i chwilowego wzrostu temperatury do 22 stopni na zachodzie kraju, ale później, w ostatnim tygodniu września znowu zrobi się chłodniej i przeważnie będzie nie więcej niż 18-19 stopni.

  Następna prognoza 16-dniowa w najbliższą niedzielę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po chłodnym długim weekendzie temperatura zacznie stopniowo rosnąć, a za tydzień...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...