Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 8°C 12°C 3°C Zachmurzenie duże
zwiń
Tomasz Wasilewski
 • Pogoda na 16 dni: poza kilkoma wyjątkami będzie gorąco

  02-08-2020 14:32 Autorska prognoza pogody Tomasza Wasilewskiego

  Pogoda na 16 dni

  tvnmeteo.pl/PAP/EPA

  "Przed nami chwilowe ochłodzenie i szybki powrót gorącego lata" - pisze dla nas Tomasz Wasilewski, synoptyk i prezenter pogody tvnmeteo.pl. Sprawdźcie, jak wygląda jego autorska pogoda na 16 dni.

  Nowy tydzień zacznie się od próby sił w naszej części Europy. Zmagać będą się ze sobą dwie różne masy powietrza - gorąca, wciąż docierająca do nas z południa i chłodna, która płynie z północnego zachodu. Za napływ tej drugiej, czyli chłodniejszej masy powietrza odpowiadają niż, który w poniedziałek będzie nad Szwecją i związany z nim front chłodny, który będzie przemierzać naszą część kontynentu. Z kolei gorące powietrze zaprasza jeszcze do centrum Europy wyż znajdujący się na wschód od naszych granic (patrz mapa).

  Od poniedziałku do środy wszyscy odczujemy ochłodzenie. Najpierw poczują je mieszkańcy zachodniej Polski, a później (od wtorku) także innych części naszego kraju. W czasie tych chłodniejszych dni przy pochmurnej pogodzie będzie czasami mniej niż 20 stopni. Po zaledwie dwóch-trzech dniach z niższą temperaturą w drugiej połowie tygodnia ponownie zrobi się gorąco, a nawet upalnie, bo na południu Polski będzie około 30 stopni. Ta najgorętsza pogoda utrzyma się do 10 sierpnia. Później, mimo że temperatura raczej nie będzie przekraczać 29 stopni, nadal ma być bardzo ciepło i do 18 sierpnia nie widać żadnego istotnego ochłodzenia.
  Następna prognoza 16-dniowa w najbliższą niedzielę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po chłodnym długim weekendzie temperatura zacznie stopniowo rosnąć, a za tydzień...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...