Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 8°C 12°C 4°C Pochmurno
zwiń
Tomasz Wasilewski
 • Pogoda na 16 dni: Polska na styku ciepła i zimna

  08-11-2020 15:21 Autorska prognoza pogody Tomasza Wasilewskiego

  Polska na styku ciepła i zimna

  Shutterstock, tvnmeteo.pl

  Do naszych wschodnich granic zbliża się chłód, ale jednocześnie od zachodu napiera ciepłe powietrze. Zobacz, co w swojej długoterminowej prognozie na 16 dni ma dla nas prezenter tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski.

  Europejską pogodą w większości rządzą teraz wyże, a najważniejszy dla nas wyż na początku tygodnia będzie mieć swoje centrum nad Litwą i Białorusią. Takie położenie układu wysokiego ciśnienia sprawi, że nad naszą częścią kontynentu będzie przebiegać granica między wyraźnie różniącymi się masami powietrza: na zachód od centrum wyżu będzie płynąć ciepła masa powietrza, natomiast po drugiej, czyli wschodniej stronie wyżu, popłynie powietrze dużo chłodniejsze (patrz mapa). Wpływ tych dwóch różnych mas powietrza będzie widoczny w naszym kraju i z tego powodu na przykład w Białymstoku będzie dużo chłodniej niż w Poznaniu.

  W najbliższych dniach na wschodzie Polski temperatura będzie wynosić przeważnie 6-7 stopni Celsjusza, a w tym samym czasie na zachodzie można spodziewać się 11-12 st. C. Podobna sytuacja utrzyma się do 17 listopada, a potem wszędzie zrobi się chłodniej i już nigdzie temperatura nie będzie przekraczać 10 stopni. Jeszcze zimniejszej pogody możemy oczekiwać po 20 listopada i wtedy na tremometrach w ciągu dnia będzie tylko kilka stopni powyżej zera.

  Następna prognoza 16-dniowa w najbliższą niedzielę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po chłodnym długim weekendzie temperatura zacznie stopniowo rosnąć, a za tydzień...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...