Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 11°C 16°C 11°C Zachmurzenie umiarkowane z przelotnymi opadami
zwiń
Tomasz Wasilewski
 • Pogoda na 16 dni: pierwsze zwiastuny zimy

  22-11-2020 13:00 Autorska prognoza pogody Tomasza Wasilewskiego

  Przed nami ochłodzenie

  Shutterstock, tvnmeteo.pl

  W najbliższych dniach będzie jeszcze dość ciepło, jak na tę porę roku, ale na przełomie listopada i grudnia czeka nas większe ochłodzenie. Zobacz, co w swojej długoterminowej prognozie na 16 dni ma dla nas prezenter tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski.

  Nad północną oraz środkową Europą trwa wędrówka frontów i niżów, które przemieszczają się znad Atlantyku na wschód, w kierunku Skandynawii. Z kolei na zachodzie i południu kontynentu przeważa teraz aura wyżowa. Taki układ pogodowych sił sprawia, że do naszej części Europy, w zależności od tego jaki dotrze tutaj front atmosferyczny, napływa na przemian chłodniejsze lub cieplejsze powietrze. Te kolejne fale różnych mas powietrza będą przemieszczać się nad nami także w ostatnim tygodniu listopada - dlatego najpierw czeka nas krótka wizyta niezbyt intensywnego chłodu, później z kolei ocieplenie, a następnie znowu chłodniejsze powietrze z północy (patrz mapa).

  Nowy tydzień zaczniemy od dość wysokiej temperatury - na zachodzie Polski będzie nawet 8-9 stopni Celsjusza. Później, w ostatnich dniach listopada, stopniowo będzie robić się coraz zimniej i na termometrach zobaczymy nie więcej niż 5-6 stopni. Jeszcze chłodniejszej pogody, czasami nawet lekko zimowej, możemy spodziewać się na początku grudnia - wtedy na wschodzie Polski będzie w dzień około zero stopni, a na zachodzie około 5 st. C.

  Następna 16-dniowa prognoza temperatury w najbliższą niedzielę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W najbliższych dniach nie ma szans na powtórkę gorącej pogody, którą pamiętamy s...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....