Tomasz Wasilewski
 • Pogoda na 16 dni: pierwsze zwiastuny zimy

  22-11-2020 13:00 Autorska prognoza pogody Tomasza Wasilewskiego

  Przed nami ochłodzenie

  Shutterstock, tvnmeteo.pl

  W najbliższych dniach będzie jeszcze dość ciepło, jak na tę porę roku, ale na przełomie listopada i grudnia czeka nas większe ochłodzenie. Zobacz, co w swojej długoterminowej prognozie na 16 dni ma dla nas prezenter tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski.

  Nad północną oraz środkową Europą trwa wędrówka frontów i niżów, które przemieszczają się znad Atlantyku na wschód, w kierunku Skandynawii. Z kolei na zachodzie i południu kontynentu przeważa teraz aura wyżowa. Taki układ pogodowych sił sprawia, że do naszej części Europy, w zależności od tego jaki dotrze tutaj front atmosferyczny, napływa na przemian chłodniejsze lub cieplejsze powietrze. Te kolejne fale różnych mas powietrza będą przemieszczać się nad nami także w ostatnim tygodniu listopada - dlatego najpierw czeka nas krótka wizyta niezbyt intensywnego chłodu, później z kolei ocieplenie, a następnie znowu chłodniejsze powietrze z północy (patrz mapa).

  Nowy tydzień zaczniemy od dość wysokiej temperatury - na zachodzie Polski będzie nawet 8-9 stopni Celsjusza. Później, w ostatnich dniach listopada, stopniowo będzie robić się coraz zimniej i na termometrach zobaczymy nie więcej niż 5-6 stopni. Jeszcze chłodniejszej pogody, czasami nawet lekko zimowej, możemy spodziewać się na początku grudnia - wtedy na wschodzie Polski będzie w dzień około zero stopni, a na zachodzie około 5 st. C.

  Następna 16-dniowa prognoza temperatury w najbliższą niedzielę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami kilka cieplejszych dni, ale zimno jeszcze na chwilę wróci....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...