Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 8°C 12°C 3°C Częściowo słonecznie
zwiń
Tomasz Wasilewski
 • Pogoda na 16 dni: nowa fala ciepła nad Polską

  20-09-2020 14:05 Autorska prognoza pogody Tomasza Wasilewskiego

  Pogoda na 16 dni: nowa fala ciepła nad Polską

  Shutterstock/tvnmeteo.pl

  Przed nami gorący początek jesieni - za kilka dni może być aż 28 stopni. Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni tvnmeteo.pl przygotowaną przez Tomasza Wasilewskiego.

  Gdy w ten wtorek o godzinie 15.30 będzie zaczynać się jesień, termometry w Polsce mogą wskazywać prawie 30 stopni. Takie gorące wejście w kolejną porę roku zapewni nam bardzo ciepłe powietrze napływające zarówno z zachodu, jak i południa Europy. Ta cyrkulacja powietrza będzie dominować nad kontynentem na początku tygodnia, a zupełnie inne, to znaczy dużo chłodniejsze masy powietrza będą tylko daleko na północy Europy zapraszane tam przez niż znad Morza Norweskiego. My tymczasem, podobnie zresztą jak wiele innych krajów, będziemy pod wpływem wielkiego pasa wyżów, który rozciąga się od Atlantyku aż po wschodnią część kontynentu (patrz mapa).

  Na początku tygodnia z dnia na dzień będzie robić się coraz cieplej i najwyższej temperatury możemy spodziewać się od wtorku do czwartku - wtedy będzie nawet 27-28 stopni Celsjusza. Później, czyli w czasie najbliższego weekendu, wraz z nadejściem niżu do naszej części Europy zrobi się chłodno i czasami może być zaledwie 11-13 st. C. Kolejne dni, aż do końca września, zapowiadają się z temperaturą nie wyższą niż 16 stopni, a nieco cieplej, do 18-19 st. C na południu kraju będzie za to na samym początku października.

  Następna prognoza 16-dniowa w najbliższą niedzielę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po chłodnym długim weekendzie temperatura zacznie stopniowo rosnąć, a za tydzień...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...