Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 2°C 0°C -4°C Zachmurzenie duże
zwiń
Tomasz Wasilewski
 • Pogoda na 16 dni: niedługo ochłodzenie przerwie upał

  28-07-2019 15:32 Autorska prognoza pogody Tomasza Wasilewskiego

  Prognoza pogody na 16 dni

  Shutterstock

  Za tydzień temperatura w Polsce może być o ponad 10 stopni niższa niż teraz.

  Zanim nastąpi to ochłodzenie, to jeszcze w ostatnich dniach lipca będzie upalnie lub gorąco. Takiej pogodzie sprzyja napływające do naszej części Europy bardzo ciepłe powietrze z południa. Jego napływ zapewnia między innymi niż, który od kilku dni przesuwa się z zachodu do centrum kontynentu i tym samym tworzy idealne warunki do intensywnego przesuwania się mas powietrza z południa na północ. Wkrótce jednak wspomniany niż zaniknie, a większą rolę będzie odgrywać wyż znajdujący się nad Skandynawią, a wraz z nim dużo chłodniejsze powietrze, które na razie widać daleko na północy Europy (patrz mapa).

  Najwyższej temperatury możemy spodziewać się w poniedziałek, bo tego dnia będą aż 34 stopnie. Od wtorku ma być o kilka stopni mniej i maksimum wyniesie 28 stopni, a więc będzie gorąco, ale już nie upalnie. Wyraźne ochłodzenie przyjdzie natomiast w czasie pierwszego sierpniowego weekendu – wtedy na północy, zwłaszcza na wybrzeżu Bałtyku, będzie nieco poniżej 20 stopni, a na południu spodziewamy się 22-24. Po kilku chłodniejszych dniach, od 8 sierpnia, znowu będzie cieplej i jeszcze w pierwszej połowie nowego miesiąca temperatura znowu zbliży się do trzydziestki, a na południu kraju osiągnie tę wartość.

  Następna prognoza 16-dniowa w najbliższą niedzielę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Duży kontrast temperatur w Europie
  Ludzkość naszej planety nie ma zbyt ochoty,aby pomóc klimatowi w tych ciężkich dla niego czasach,dlatego aura sama zaczyna reagować i stara się utrzymać równowagę temperatur w Europie i na świecie.Dla odmiany niewykluczone rekordy zimna w Rosji,czy Północnej Skandynawii do przymrozków włącznie. Ocean Atlantycki,który dawniej schładzał Europę i zapobiegał letniej suszy,traci na znaczeniu i to jest niepokojące.Zmiany klimatu zawsze postępowały stopniowo ,nigdy tak szybko, jak to ma miejsce obecnie,co daje do myślenia.Nie przyszło nikomu do głowy,że na zmianach klimatu można zbić wielką fortunę,górę pieniędzy ,o której nam się nie śniło.Pieniądz rządzi światem i nikt tego nie zmieni.
  ~Lech /2019-07-28 19:12

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...