Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: -1°C 8°C 0°C Mgła
zwiń
Tomasz Wasilewski
 • Pogoda na 16 dni: najostrzejsza zima dopiero przed nami

  31-01-2021 14:04 Autorska prognoza pogody Tomasza Wasilewskiego

  Pogoda na 16 dni

  FOCKE STRANGMANN/PAP/EPA/tvnmeteo.pl

  W pierwszej połowie lutego do Polski dotrą przynajmniej dwie fale mrozów. Sprawdź najnowszą długoterminową prognozę pogody przygotowaną przez prezentera tvmmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

  W najbliższych dniach na północy Europy będzie się umacniać mroźny wyż. Jego obecność nad Skandynawią oraz nad Morzem Grenlandzkim dla nas oznacza przeważnie zimową pogodę, bo arktyczne powietrze będzie miało ułatwioną drogę do środkowej części Europy. Ta zimowa eskapada z północy kontynentu tylko czasami i na krótko może być hamowana przez ciepłe powietrze, płynące z południa i zachodu. Ono w niektórych dniach będzie docierać do Polski, przynosząc chwilową odwilż, po której znowu będzie następować ochłodzenie. Wdzieranie się ciepłych mas powietrza do naszej części Europy w pierwszej połowie lutego prawdopodobnie będzie rzadkością, bo dominować ma wspomniany wcześniej mroźny wyż, który będzie blokować napływ ciepła (patrz mapa).

  Po mroźnym początku tygodnia już w środę i czwartek czeka nas odwilż, która największa będzie na południu i tam może być aż 6 stopni Celsjusza. Po tym dużym, ale chwilowym ociepleniu od czwartku czeka nas szybkie ochłodzenie i w czasie najbliższego weekendu będzie mróz – w dzień do -7 stopni, a nocami kilkanaście stopni poniżej zera. Następnie w połowie miesiąca do Polski dotrze kolejna, silniejsza fala mroźnego powietrza i wtedy w ciągu dnia na wschodzie kraju będzie około -10 stopni, a nocami może być poniżej -20. W zachodniej Polsce aż tak zimno nie będzie, ale wszędzie temperatura będzie ujemna i w nocy, i w dzień.

  Następna 16-dniowa prognoza temperatury w najbliższą niedzielę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...