Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: -1°C 8°C 0°C Mgła
zwiń
Tomasz Wasilewski
 • Pogoda na 16 dni: mroźny wyż zmienia swoją pozycję

  14-02-2021 12:09 Autorska prognoza pogody Tomasza Wasilewskiego

  Pogoda na 16 dni: mroźny wyż zmienia swoją pozycję

  Tomasz Waszczuk/PAP/tvnmeteo.pl

  Dla Polski będzie to oznaczać radykalną zmianę temperatury w krótkim czasie. Sprawdź najnowszą długoterminową prognozę pogody przygotowaną przez prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

  Zmiana położenia mroźnego wyżu ma polegać na tym, że w nadchodzących dniach będzie on przemieszczać się na wschód Europy. Jeszcze w weekend najwyższe ciśnienie było na obszarze od południowej Norwegii aż po Niemcy, a za kilka dni to centrum wyżu przesunie się właśnie w kierunku wschodnim, nad Białoruś, Ukrainę i Rosję. Z tego powodu do naszej części kontynentu będzie mogło docierać cieplejsze powietrze z zachodu, bo nie będzie już blokowane przez wspomniany wyż. Zanim jednak cieplejsze masy powietrza przedrą się do centrum Europy, to wcześniej granica między chłodem a ciepłem przez kilka dni będzie nad Polską (patrz mapa).

  W najbliższych dniach mróz, chociaż lżejszy niż ostatnio, bo do -6 stopni Celsjusza, będzie utrzymywać się we wschodniej połowie kraju. W tym samym czasie zachodnia część kraju będzie mieć już dodatnią temperaturę, która wzrośnie nawet do 5 stopni. Później, od 20 lutego, ciepłe powietrze będzie już w całej Polsce i wszędzie możemy spodziewać się odwilży, a na termometrach zobaczymy aż 8-9 stopni na zachodzie i południu Polski. Po tygodniu dużego ocieplenia następne ochłodzenie może przyjść do nas na przełomie lutego i marca.

  Następna prognoza 16-dniowa temperatury w najbliższą niedzielę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...