Tomasz Wasilewski
 • Pogoda na 16 dni: mróz będzie rządzić

  08-01-2017 14:18 Autorska prognoza temperatury Tomasza Wasilewskiego

  Mroźna pogoda jeszcze z nami pozostanie

  TVN Meteo, Shutterstock

  Mroźne, arktyczne powietrze, które kilka dni temu napłynęło do Polski, jeszcze u nas zostanie. Ten lodowaty podmuch z północy dotarł aż do Morza Śródziemnego.

  Oglądaj TVN Meteo na żywo w internecie.

  Mróz i śnieg poczuli i zobaczyli m.in. Grecy oraz Włosi i to w takich regionach, gdzie od kilku, a nawet kilkunastu lat nie było zimowej pogody. My tymczasem mamy nad głowami wyż, w którym zalega mroźne powietrze (patrz mapa).

  Ten wyż będzie utrzymywać mroźną pogodę w najbliższych dniach. Do środy będzie od -8 st. C do -3 st. C, a nocami poniżej lokalnie około -20 st. C. Później, czyli od czwartku, napłynie na krótko cieplejsze powietrze z zachodu Europy. Mróz (już słaby) pozostanie na wschodzie kraju, a na zachodzie może być odwilż. Po tym chwilowym ociepleniu znowu napłynie zimne powietrze z północy i wszędzie chwyci mróz, ale tym razem nie powinien być większy niż -6 st. C w ciągu dnia. Następnie, po 19 stycznia, ustali się pogoda z lekkim mrozem na wschodzie kraju i odwilżą na zachodzie.

  Następna prognoza 16 dniowa w najbliższą niedzielę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Zachód Polski czeka na odwilż
  Śnieg niech sobie będzie, ale w górach. W miastach jest on niepożądany. Temperatura w okolicach 4-5 stopni powyżej zera byłaby satysfakcjonująca. Tak jak było w Sylwestra. Długa droga przed nami, ale każdy kolejny dzień zbliża nas do wiosny!
  ~Maciek_POZ /2017-01-08 17:44
 • Temperatury w nocy
  Proszę o podawanie przy temperaturach w dzień także nocną ( poranną), bowiem wszyscy rano idą do pracy, szkoły, przedszkola czy żłobka
  ~dar /2017-01-08 17:05
 • Precz z latem!
  Jest zimno, to fakt.Nie jest jednak źle,gdyż należy trzeba pamiętać o tym ,że zawsze może przyjść lato... Wszystkich krytyków mojego wpisu, pragnę poinformować że pracuję przez cały dzień na zewnątrz, i bez żadnego zadaszenia ciągle będąc narażonym na panujące warunki atmosferyczne.

  Jest dobrze :)
  ~Antylato /2017-01-08 14:52

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Afrykański żar zostanie w Polsce także przez najbliższe dni....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....