Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 11°C 19°C 9°C Słonecznie
zwiń
Tomasz Wasilewski
 • Pogoda na 16 dni: marcowy happy end

  19-03-2017 13:26 Autorska prognoza pogody Tomasza Wasilewskiego

  Prognoza pogody na 16 dni

  Shutterstock/TVN Meteo

  Aktywny niż, który przeszedł nad Polską w weekend sprowadził do nas zimne powietrze z północy. Teraz niż odsuwa się na wschód Europy i zabierze ze sobą chłodną pogodę.

  W miejsce zimna stopniowo zacznie napływać ciepło z zachodu kontynentu. Ta przyjemniejsza dla nas cyrkulacja powietrza będzie możliwa dzięki położeniu niżów na północy Europy i wyżu nad Atlantykiem (patrz mapa).

  Początek tygodnia to jeszcze resztki chłodnej aury i na termometrach nie więcej niż 12, 13 stopni. Później jednak wyraźnie się ociepli i jeszcze przed weekendem temperatura powinna wzrosnąć do 16 st. C na południu kraju. Następnie, w czasie ostatniego weekendu marca, czeka nas przejściowe ochłodzenie i na północy będzie poniżej 10 stopni. Po tym chłodnym epizodzie przyjdzie duże ocieplenie i pod koniec miesiąca może być nawet 18 stopni. A na początku kwietnia, jak to bywa wiosną, znowu możliwy jest kilkudniowe ochłodzenie.

  Następna prognoza 16-dniowa w najbliższą niedzielę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Normalny poczatek wiosny
  Na stronie TVN Meteo pojawily sie naglowki typu:Zagadkowa koncowka marca,czy ''Prawdziwa wiosna'juz niedlugo. Opis przebiegu temp.w tych dwoch komentarzach rozni sie od siebie.Tu mamy przyklad marca jaki potrafi byc nieobliczalny.Jak trudno przewidziec pogode. Za duzo wymagamy od tego miesiaca co do wiosny. Wykres pokazuje jak sinusoidalny bedzie przebieg temp. do konca marca,ale wartosci moga byc nizsze za sprawa nieprzewidzianego wyzu,ktory nam sie rozbuduje i ulozy w taki posob,ze po wschodniej jego stronie bedzie sciagal chlodniejsze powietrze z polnocy.Doswiadczymy tego juz w weekend.Trzreba pamietac,ze wyzowa bezchmurna pogoda o tej porze roku to duze roznice temp.miedzy dniem a noca do przymrozkow wlacznie.Ale slonce powinno nam to wszystko wynagrodzic.Typowy poczatek wiosny dla marca.
  ~Lech /2017-03-21 20:19
 • Siniusoida
  Często ostatnio takie prognozy na 16 dni, już ciepło, już zimno i na przemian.
  ~Nick /2017-03-20 12:24
 • x
  Czyli tradycyjnie - w tygodniu ciepło i pewnie słonecznie, a weekend... eh....
  ~ja1 /2017-03-19 16:05

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...