Tomasz Wasilewski
 • Pogoda na 16 dni: jeszcze może być gorąco

  06-09-2020 15:27 Autorska prognoza pogody Tomasza Wasilewskiego

  Pogoda na 16 dni: jeszcze może być gorąco

  Shutterstock/tvnmeteo.pl

  Przed nami kilka chłodniejszych dni, ale wkrótce znowu zrobi się bardzo ciepło. Sprawdź długoterminową prognozę pogody przygotowaną przez Tomasza Wasilewskiego.

  Chłodny, burzowy front, który w weekend przeszedł nad Polską, wyparł na wschód Europy z naszego kraju ciepłe powietrze, a w zamian napłynęło chłodniejsze z północy. Pozostanie ono z nami również na początku tygodnia, bo wyż rozciągający się od centrum kontynentu aż po Atlantyk będzie sprzyjał cyrkulacji zachodniej albo północno-zachodniej - czyli takiej, przy której nie należy spodziewać się gorącej pogody. Kierunek napływu powietrza zmieni się w Polsce na wyraźnie cieplejszy, czyli z południa, pod koniec tygodnia, a na razie najgorętsze masy powietrza będą docierać m.in. do Rosji i na południe Europy (patrz mapa).​

  W najbliższych dniach będzie przeważnie od 15-17 stopni na północy do około 20 na południu. W środę wszędzie zrobi się cieplej, do 24 stopni, a w weekend czeka nas wrześniowe, gorące lato i nawet 26 stopni. W następnych dniach, po 13 września, aż tak wysokiej temperatury już nie będzie, ale jak na koniec lata i początek jesieni ma być ciepło - najpierw od 18-20 stopni na północy do 23-24 na południu, a następnie, od 21 września, o kilka stopni chłodniej.

  Następna prognoza 16-dniowa w najbliższą niedzielę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...