Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 22°C 26°C 18°C Przelotne opady
zwiń
Tomasz Wasilewski
 • Pogoda na 16 dni: idzie długa fala upałów

  22-07-2018 12:04 Autorska prognoza Tomasza Wasilewskiego

  Idzie długa fala upałów

  Shutterstock/TVN Meteo

  Pod koniec lipca i na początku sierpnia napłynie do Polski afrykański żar.

  Ciepłe albo gorące powietrze dociera teraz do prawie wszystkich europejskich krajów. Napłynęło nawet do północnej Skandynawii, za koło podbiegunowe, gdzie padło kilka rekordów temperatury.

  W naszej części kontynentu również jest i będzie bardzo ciepło, a nawet upalnie. Wiąże się to z napływem powietrza z dwóch kierunków: ze wschodu od strony Rosji oraz z południa od strony Afryki. I właśnie ten kierunek przepływu mas powietrza będzie przyczyną coraz wyższej temperatury w naszym kraju (patrz: mapa).

  W najbliższych dniach będzie robić się coraz cieplej. Na początku tygodnia temperatura jeszcze nie będzie przekraczać 30 stopni, ale już w weekend możemy spodziewać się nawet 33 stopni. Jeszcze większy upał czeka nas w ostatnich dniach lipca i na początku sierpnia - wtedy w całym kraju będzie około 30 stopni, a w najcieplejszych miejscach 34 stopnie. Ta gorąca pogoda będzie utrzymywać się również w następnych dniach i do 7 sierpnia prawie codziennie ma być ponad 30 stopni.

  Następna prognoza 16-dniowa w najbliższą niedzielę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Lato,o jakim marzyliśmy,choć nie wszyscy.
  Na pewno z takich temperatur cieszą się urlopowicze przebywający nad polskim morzem,bo poczują się,jakby spędzali wakacje w ciepłych krajach.Szkoda,że zamknięto większość plaż od Karwii w kierunku Helu z powodu sinic.Lekarstwem na rozwiązanie tego problemu byłby sztorm związany z niżem atlantyckim i wymiana wody na świeżą,co raczej do 10 sierpnia jest niemożliwe.W miastach tak wysokie temperatury mogą być nie do zniesienia.Może nam towarzyszyć uczucie parności duchoty i dyskomfortu termicznego.Moim zdaniem całym procesem pogody w Europie steruje umacniający się potężny wyż znad północnej Rosji,który zatrzymał przemieszczanie się układów barycznych na wschód,bądz unieruchomił je. Widoczny na powyższej mapce niż nad Ukrainą nie ma żadnego pola manewru i ciągle może nam ''podrzucać'' wilgoć,a burze będą przynosić chwile wytchnienia. Aura wyraźnie zwolniła,obserwuje utrzymywanie się jednego typu pogody przez dłuższy czas.Nie wyobrażam sobie np. huraganu związanego z wirem niżowym zalegającego przez kilka dni, lub tydzień w tym samym miejscu.Byłoby to nowe zjawisko w pogodzie.
  ~Lech /2018-07-22 21:44
 • To skandal!
  Powinien być śnieg i mróz!
  ~zimnolub /2018-07-22 21:13
 • Ola
  ma przepiękną sukienkę Piękna!
  ~Romek /2018-07-22 17:51
 • Ola
  Ola tu jest Jaka Piękna! Kocham Olę!!!!!
  ~Romek /2018-07-22 17:41
 • Tylko nie to!
  Nieeeeeeeeeeeeeeeeee! Wszystko tylko nie upał!!!!!!!!!
  ~zimnolubna /2018-07-22 15:21

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po kilkudniowym odpoczynku od upalnej pogody temperatura znowu rośnie, a do Pols...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...