Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 5°C 12°C 3°C Zachmurzenie duże
zwiń
Tomasz Wasilewski
 • Pogoda na 16 dni: czeka nas szybki powrót upału

  14-06-2020 15:20 Autorska prognoza pogody Tomasza Wasilewskiego

  Pogoda na 16 dni

  tvnmeteo.pl/Shutterstock

  Gorące powietrze tylko na kilka dni opuściło Polskę, ustępując miejsca nieco chłodniejszemu. Sprawdź autorską prognozę pogody Tomasza Wasilewskiego.

  Wymianę mas powietrza w naszej części Europy wszyscy odczuliśmy w niedzielę - temperatura w porównaniu z upalną i parną sobotą obniżyła się miejscami nawet o 10 stopni. Stało się to możliwe dzięki wtargnięciu do naszej części kontynentu świeżego, chłodniejszego powietrza z północnego wschodu. Podobna sytuacja, a więc nie upalna pogoda, zapowiada się na początek tygodnia, kiedy to mały i zanikający niż znajdujący się nad Bałtykiem będzie sprowadzał w nasze strony chłodniejsze (ale nie zimne) powietrze od strony Skandynawii. Najgorętsze powietrze popłynie natomiast na wschód od naszych granic (patrz mapa).

  W najbliższych dniach, zanim znowu zrobi się upalnie, temperatura będzie umiarkowana - w poniedziałek do 23 stopni Celsjusza, a we wtorek do 25 stopni. Później do Polski znowu zacznie docierać gorące powietrze i temperatura osiągnie 28 stopni, a w weekend dojdzie do 30. Następnie, przez ostatnich 10 dni czerwca, nie widać ochłodzenia i w tym czasie będzie albo gorąco, albo upalnie. Najwyższej temperatury możemy spodziewać się na południu kraju - tam termometry wskażą nawet 30-31 stopni, a na północy będzie do 25-26 stopni.

  Następna prognoza 16-dniowa w najbliższą niedzielę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po chłodnym długim weekendzie temperatura zacznie stopniowo rosnąć, a za tydzień...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...