Tomasz Wasilewski
 • Pogoda na 16 dni:
  będą dwa majowe ochłodzenia

  03-05-2020 13:53 Autorska prognoza pogody Tomasza Wasilewskiego

  Wasilewskiego pogoda na 16 dni

  tvnmeteo.pl/Shutterstock

  W najbliższych dniach z północy Europy do Polski zsunie się chłodne powietrze. Nocami znowu możliwe będą przymrozki. Sprawdź, co w najbliższych 16 dniach szykuje dla nas pogoda.

  Ochłodzenie, które wszyscy odczujemy na początku tygodnia, będzie związane z tym, że nad Bałtykiem znajduje się zanikający niż, a nad Wielką Brytanią w poniedziałek ulokuje się centrum wyżu. Takie sąsiedztwo wyżu i niżu oraz związany z tym ostatnim chłodny front atmosferyczny sprawią, że w naszej części kontynentu utworzy się północno-zachodnia cyrkulacja powietrza. Będzie więc ono płynąć od strony Skandynawii i Morza Norweskiego, a to oznacza, że przez kilka dni nie możemy liczyć na ciepłą pogodę (patrz mapa).

  Najchłodniejsze dni w nowym tygodniu to wtorek i środa - wtedy na północy kraju będzie tylko 10 stopni Celsjusza, a na południu 13, 14. Po kilku chłodniejszych dniach ocieplenia możemy spodziewać się w czasie najbliższego weekendu i w sobotę na południu Polski termometry wskażą 21 stopni. Po tym ociepleniu znowu przyjdzie ochłodzenie (typowe dla połowy maja) i temperatura spadnie do 11, 12 stopni na północy i 14, 15 na południu. Cieplejsze powietrze ponownie dotrze do naszego kraju w drugiej połowie miesiąca i wtedy możemy spodziewać się nawet 24 stopni.

  Następna 16-dniowa prognoza temperatury w najbliższą niedzielę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...