Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 11°C 19°C 9°C Słonecznie
zwiń
Arleta Unton-Pyziołek
 • Temperatura w sobotę rosła jak szalona

  17-03-2012 17:22 Blog meteorolog Arlety Unton-Pyziołek

  Zgodnie z zapowiedziami, napłynęło do Polski powietrze znad północnej Afryki i Hiszpanii. Temperatura rosła w sobotę jak szalona.

  Stacje meteorologiczne odnotowały w cieniu, na wysokości 2 m, w najcieplejszym momencie dnia, temperaturę we Wrocławiu i Zielonej Górze 23 st., w Krakowie i Bydgoszczy 22 st., w Szczecinie i Poznaniu 21 st., w Łodzi i Warszawie 20 st., w Gdańsku 19 st., w Rzeszowie 18 st., w Suwałkach 15 st.

  Niedziela będzie podobna

  Sobota jest zatem pierwszym tak ciepłym i słonecznym dniem w tym roku. Niedziela będzie podobna, jedynie na zachodzie i Pomorzu pogoda ulegnie pogorszeniu, wraz z wkroczeniem frontu atmosferycznego, chmur i słabego deszczu. W poniedziałek natomiast nastąpi duże ochłodzenie, a na północy kraju możliwe są opady deszczu ze śniegiem. Aż ciśnie się na usta przysłowie „w marcu jak w garncu”. Takie te nasze marce są, zmienne, raz chłodne, raz gorące.

  Najcieplejszy był marzec 1974 roku

  Temperatura 23 st. we Wrocławiu z pewnością sprawiła jego mieszkańcom wiele przyjemności. Przez moment myślałam nawet, że to może rekord temperatury dla marca w stolicy Dolnego Śląska. Ale nie! Najcieplejszy był tam marzec roku 1974, kiedy to 21 dnia temperatura wzrosła do 25,3 st. Najcieplej tego roku i również tego samego dnia było w Nowym Sączu, gdzie temperatura była bliska 26 st. To najwyższa odnotowana oficjalnie temperatura w marcu, w cieniu, w klatce meteorologicznej.

  Chłodniej w pierwszy dzień wiosny

  Tego roku 21 marca, czyli w pierwszy dzień wiosny kalendarzowej będzie chłodniej. Według dzisiejszych prognoz temperatura maksymalna osiągnie od 10 st. na Podlasiu, 13 st. w centrum kraju do 16 st. na Dolnym Śląsku. Ale będzie pogodnie, słonecznie, więc temperatura odczuwalna powinna być o jakieś 2 do 4 st. wyższa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...