Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 15°C 25°C 15°C Słonecznie
zwiń
Arleta Unton-Pyziołek
 • Susza w Polsce. Czy w najbliższych dniach spadnie deszcz?

  20-04-2020 16:47 Sprawdź, co czeka nas w kolejnych dniach

  Czy spadnie deszcz?

  shutetrstock

  W Polsce panuje susza. W większości kraju stan wody w rzekach jest niski, a w lasach obowiązuje najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. Czy możemy liczyć na wyczekiwane opady deszczu? Sprawdź prognozę na pięć dni.

  Wtorek upłynie pod znakiem zachmurzenia małego i umiarkowanego. Temperatura wyniesie od 11 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 17 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

  Do 19 stopni

  W środę będzie pogodnie. Termometry pokażą od 13 st. C na Suwalszczyźnie do 18 st. C na Pomorzu Zachodnim. Będzie wiał słaby i umiarkowany, północno-wschodni wiatr.

  Czwartek będzie słoneczny, ale na wschodzie pojawi się nieco chmur. Temperatura wyniesie od 14 st. C na Suwalszczyźnie do 19 st. C na Pomorzu. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie, z kierunków zmieniających się.

  Widać deszcz

  Na piątek synoptycy prognozują zachmurzenie umiarkowane i duże. Na Podlasiu pojawią się opady deszczu, ale nie powinniśmy się spodziewać ich w dużej ilości. Spadnie jedynie do 3 litrów wody na metr kwadratowy. Na termometrach zobaczymy od 16 st. C na Suwalszczyźnie do 21 st. C na Dolnym Śląsku. Będzie wiał słaby i umiarkowany, zachodni, wiatr.

  W sobotę będzie pochmurno z przejaśnieniami. Na Podkarpaciu spadnie deszcz, o takiej samej sumie jak w piątek - do 3 l/mkw. Temperatura wyniesie od 14 st. C na Suwalszczyźnie do 21 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słabo i umiarkowanie, z północnego zachodu.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W niedzielę chłodniejsze atlantyckie powietrze zaczęło wypierać afrykański żar. ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...