Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 11°C 19°C 10°C Zachmurzenie umiarkowane
zwiń
Arleta Unton-Pyziołek
 • "Jest nadzieja, że pod koniec marca będzie bardzo ciepło"

  04-03-2012 17:54 Blog meteorolog Arlety Unton-Pyziołek
  "Jest nadzieja, że pod koniec marca będzie bardzo ciepło"

  Jest nadzieja na piękne marcowe zachody słońca

  Kontakt Meteo/gtomas

  W długoterminowej prognozie pogody, zwanej potocznie "szesnastodniówką", widać wiosnę. Na razie czeka nas kilka gorszych dni, ale na horyzoncie jest potężny wyż, który przyniesie słońce i ciepło.

  Do czwartku będzie chłodno, nocami mroźno, ale kolejne dni to stopniowy, konsekwentny wzrost temperatury powietrza. Jest duże prawdopodobieństwo, że w połowie miesiąca temperatura w zachodniej Polsce osiągnie 15 stopni.

  CZYTAJ PROGNOZĘ POGODY NA 16 DNI

  Nad Europą rozbuduje się potężny wyż, rozciągający się od środkowego Atlantyku po Morze Czarne. Będzie kierował do Europy Środkowej ciepłe powietrze polarno-morskie z zachodu. Chmur będzie niewiele, opadów prawie wcale, dzięki czemu do powierzchni ziemi w sposób nieskrępowany dopływać będzie promieniowanie słoneczne. A ziemia, cała przyroda i ludzkość, w tej części globu, będzie jego odbiorcami! Nareszcie słonecznie i cieplutko!

  Różnie bywało

  Marzec to miesiąc kapryśny i nie zawsze prognozy i rzeczywistość były tak optymistyczne. Wystarczy spojrzeć na dane archiwalne, by odkryć, że w 1963 roku temperatura 1 marca w Rzeszowie spadła do -31 st. Ale w 1974 roku, gdy rozpoczynała się wiosna kalendarzowa, temperatura powietrza w Nowym Sączu osiągnęła prawie 26 st.

  Jest nadzieja, że pod koniec marca tego roku również będzie tak ciepło, jeśli wyż przemieści się nieco na wschód i pokieruje do nas masy powietrza znad Hiszpanii. A jest na to spora szansa!


Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Tak...
  Tak wy tylko cieplo i dupy wystawiac na slonce nic nierobic lezec calymi dniami i miec kasy jak lodu,przeciez jak ten cholerny wyz sie przemiesci na poludniowywschod to becie tam stal wieki i bedzie gowno z zieleni i wogole bo wysuszy wszystko tym bardziej teraz na wiosne,tera jest najlepsze cieplo i deszcz co 3 dzien!!!!
  ~Jack /2012-03-05 19:41
 • WIOSNA
  NARECSIE ZE BEDZIE CIEPLO
  ~GOSC /2012-03-05 16:54
 • Wiosna!
  Noo! :)
  Muszę przynzać, czy po tych siarczystych mrozach w końcu będzie trochę tego słoneczka! Lubię zimę, ale w tym roku dała mi w kość szczególnie... :|
  Czekamy z utęsknieniem na wiosnę!
  ~Tomek /2012-03-05 06:55
 • info
  informacja dla synoptyków zeby nie używali określeń ze jest nadzieja ze będzie ciepło ponieważ to nie pasuje do osób które biorą pieniądze za prognoza pogody . Takie stwierdzenie ze jest nadzieja że będzie ciepło to powie każdy kto ma nadzieje i chce ciepła. OD SYNOPTYKA SIE OCZEKUJE ZE WIE !!!!!! A NIE MA NADZIEJA>
  ~zasta /2012-03-04 22:34
 • Oby było ciepło
  Oby było ciepło będzie super !!!!
  ~MMMMM /2012-03-04 21:29

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....