Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 13°C 19°C 10°C Zachmurzenie umiarkowane
zwiń
Arleta Unton-Pyziołek
 • 20 st. C w marcu przyniesie "Gulliver". Jaka pogoda potem?

  11-03-2012 18:30 Blog meteorolog Arlety Unton-Pyziołek
  20 st. C w marcu przyniesie "Gulliver". Jaka pogoda potem?

  Czy takich widoków doczekamy się w tym miesiącu?

  sxc.hu

  W prognozie długoterminowej wiosna. Wprawdzie kapryśna, zmienna, chwiejna, ale wiosna! Poczujemy ją tak, jak czuje ją już cała przyroda wokół nas!

  Nadchodzący tydzień upłynie nam pod znakiem wyżu "Gulliver". Jego centrum będzie wolno przemieszczać się znad Wysp Brytyjskich w stronę Niemiec i Polski, by pod koniec tygodnia znaleźć się w rejonie Morza Czarnego.

  Zmiana cyrkulacji

  Tym samym wolno zmieniać się będzie cyrkulacja powietrza. W poniedziałek masa polarno-morska płynąć będzie z północnego-zachodu i zachodu, w połowie tygodnia z zachodu, a pod koniec napłynie gorące powietrze z południa. I wraz z napływem coraz cieplejszych mas widoczny jest wzrost temperatury powietrza.

  Początek tygodnia to temperatura maksymalna od 5 na Podkarpaciu do 11 na Pomorzu Zachodnim, natomiast w sobotę i niedzielę temperatura na wschodzie wyniesie ok. 11 st., 12 st., natomiast na zachodzie kraju, na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej osiągnie 18 st., możliwe nawet 20 st. Powietrze, które napłynie w kolejny weekend nad Polskę pochodzić będzie znad Hiszpanii i północno-zachodniej Afryki.

  Ochłodzenie...

  Po 20 marca wyż osłabnie, a jego miejsce zajmie pochmurny niż znad Islandii. Niestety Polska dostanie się pod jego wpływ, tym samym pogoda ulegnie wielkiej zmianie. Napłynie do nas zimne i wilgotne powietrze znad Północnego Atlantyku.

  24 marca temperatura maksymalna wyniesie ok. 5 st. na wschodzie kraju, 7 st. w centrum, do 9 st. na Pomorzu.

  ... i ocieplenie!

  Pod koniec marca ponownie ciepło!

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • link do multimodel
  kompka, możesz podać linka do tego multimodel'a, i czemu on niby taki dobry jest, czym się różni od gfs???
  ~patron /2012-03-14 09:34
 • GFS jednym znajgorszych modeli
  Łukasz, nie od dziś wiadomo że GFS jest do wrzucenia do kosza. Ten niż on dopiero zobaczy na dzień przed...dobrze Ci radze zacznij korzystać z czegoś lepszego np. Multimodel.
  ~kompka /2012-03-14 00:12
 • Naduzywanie słowa "NIESTETY"...
  "Po 20 marca wyż osłabnie, a jego miejsce zajmie pochmurny niż znad Islandii. Niestety Polska dostanie się pod jego wpływ, tym samym pogoda ulegnie wielkiej zmianie." - dlaczego niestety??? Nie każdy lubi powietrze znad Afryki i Hiszpanii. Proszę zatem o powstrzymywanie sie od komentarzy w informacji dziennikarskiej!! Będę wdzięczny...
  ~MiKi /2012-03-12 09:16
 • W III dekadzie nadal będzie ciepło i słonecznie
  cyt. "Po 20 marca wyż osłabnie, a jego miejsce zajmie pochmurny niż znad Islandii. Niestety Polska dostanie się pod jego wpływ, tym samym pogoda ulegnie wielkiej zmianie. Napłynie do nas zimne i wilgotne powietrze znad Północnego Atlantyku." - nie wiem gdzie Wy widzicie ten niż, ja w różnym modelach (w tym GFS) widzę że zamiast niżu w okolicy Polski utworzy się kolejny wyż. I taka ładna pogoda będzie trwać, trwać i trwać...
  ~Lukasz /2012-03-11 21:38

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....