Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 18°C 25°C 18°C Zachmurzenie umiarkowane z przelotnymi opadami
zwiń
Informacje
 • Pogoda na 5 dni: i burze z gradem, i pełnia słońca

  10-06-2021 16:14 Co przyniesie nam pogoda
  Prognozowane opady deszczu w ciągu kolejnych dni (Ventusky) Ventusky

  W nadchodzących dniach możemy spodziewać się burz, którym miejscami towarzyszyć będzie grad. Może też przelotnie padać Nie znaczy to, że nie będziemy mogli cieszyć się pełnią słońca.

  W piątek czeka nas małe i umiarkowane zachmurzenie, przejściowo duże z przelotnymi opadami deszczu o sumie do 5 litrów wody na metr kwadratowy przemieszczającymi się z północy na południe. Na południu i wschodzie kraju w godzinach popołudniowych pojawią się burze z opadami do 20 l/mkw. Tam może spaść grad. Tylko na Pomorzu i Warmii po porannych przelotnych opadach będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 21 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 26 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr o kierunku zachodnim i północnym będzie słaby i umiarkowany. W trakcie burz w porywach osiągnie prędkość do 80 kilometrów na godzinę.

  Sobota upłynie pod znakiem przelotnego deszczu i burz z opadami do 10-20 l/mkw. Może spaść grad. Termometry pokażą maksymalnie od 21 st. C na Kaszubach i Suwalszczyźnie do 24 st. C na Podkarpaciu. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie z zachodu. W porywach burzowych wiatr rozpędzi się do 80 km/h.

  Niedziela będzie pogodna jedynie na zachodzie. W pozostałej części kraju wystąpią przelotne opady deszczu rzędu 5-10 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie od 18 st. C na Suwalszczyźnie do 23 st. C na Dolnym Śląsku. Zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany.

  Pogoda w przyszłym tygodniu

  Poniedziałek zapowiada się słonecznie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 21 st. C na Suwalszczyźnie do 26 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr z zachodu będzie słaby i umiarkowany.

  We wtorek należy spodziewać się przelotnych opadów deszczu. Na wschodzie zagrzmi i spadnie deszcz do 5-15 l/mkw. Temperatura maksymalna sięgnie od 22 st. C na Suwalszczyźnie do 26 st. C na Podkarpaciu. Wiatr z północnego zachodu będzie słaby i umiarkowany. W porywach burzowych rozpędzi się do 80 km/h.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Afrykański żar zostanie w Polsce także przez najbliższe dni....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....