Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 19°C 23°C 12°C Przejściowe zachmurzenie
zwiń
Informacje
 • Pogoda na 5 dni: Aura typowo kwietniowa, zmienna i kapryśna. Ochłodzi się

  20-04-2021 16:23 Sprawdź, co szykuje pogoda w najbliższych dniach
  Prognozowana temperatura w najbliższych dniach w Europie Ventusky.com

  W najbliższych dniach pogoda będzie kapryśna. Pojawią się burze, którym towarzyszyć będą opady deszczu i silny wiatr. W weekend się ochłodzi, miejscami termometry pokażą w najcieplejszym momencie doby zaledwie 5 stopni. Będzie też padać deszcz i deszcz ze śniegiem.

  W ciągu najbliższej doby Polska dostanie się pod wpływ układu niżowego Zohan znad Skandynawii. Nad krajem przemieści się kolejny front atmosferyczny z przelotnymi opadami. Z południowego zachodu napływa umiarkowanie ciepłe powietrze polarne.

  W kolejnych dniach pogoda będzie typowo kwietniowa, zmienna i kapryśna – podkreśla synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek. Kraj pozostanie w zasięgu chłodnego wiru niżowego z centrum ulokowanym w rejonie Zatoki Fińskiej. Z północy napłyną masy powietrza arktycznego, stąd spadek temperatury i możliwość wystąpienia przelotnych opadów śniegu i krupy śnieżnej.

  Zagrzmi i popada

  Środa upłynie pod znakiem pochmurnej aury z większymi przejaśnieniami. Na wschodzie, południu i w centrum kraju wystąpią przelotne opady deszczu do pięciu litrów na metr kwadratowy. Miejscami pojawią się burze z opadami do 20 litrów na metr kwadratowy. Przelotny deszcz możliwy jest również na Pomorzu. Termometry pokażą maksymalnie od 13 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim, przez 15 st. C w centrum kraju, do 16 st. C w Wielkopolsce, na Dolnym Śląsku i w Małopolsce. Wiatr północno-zachodni i zachodni, słaby i umiarkowany, okresami powieje dość silnie. W burzach rozpędzi się do 80 kilometrów na godzinę.

  W czwartek zachmurzenie będzie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu do pięciu litrów na metr kwadratowy. Na południowym wschodzie kraju możliwe burze. Wyładowaniom towarzyszyć będą opady do 20 litrów wody na metr kwadratowy. Temperatura maksymalna wyniesie od 8 st. C na Pomorzu, przez 10 st. C w centrum kraju, do 12 st. C na Podkarpaciu. Zachodni wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie do 60 km/h, w burzach do 80 km/h.

  Popada deszcz i deszcz ze śniegiem

  Na piątek synoptycy prognozują pochmurną aurę z przejaśnieniami. Na południu, wschodzie i w centrum kraju okresami popada deszcz o sumie 5-10 litrów na metr kwadratowy, a na północnym wschodzie deszcz ze śniegiem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 6 st. C na Podlasiu, przez 9 st. C w centrum kraju, do 10 st. C na Podkarpaciu. Zachodni wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie prędkość do 60 km/h.

  W weekend miejscami zaledwie 5 stopni

  W sobotę na południu kraju wystąpią większe przejaśnienia. Poza tym będzie pochmurno z przelotnymi opadami deszczu do pięciu litrów na metr kwadratowy, a na północnym wschodzie deszczu ze śniegiem. Termometry pokażą maksymalnie od 5 st. C na Suwalszczyźnie, przez 8 st. C w centrum kraju, do 11 st. C na Podkarpaciu. Powieje wiatr zachodni i północno-zachodni, umiarkowany i dość silny. W porywach rozpędzi się do 50 km/ h.

  Niedziela zapowiada się pochmurna z przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu i deszczu ze śniegiem do pięciu litrów wody na metr kwadratowy. Tylko na północnym zachodzie kraju na ogół nie będzie padać. Temperatura maksymalna wyniesie od 6 st. C na Podlasiu, przez 7 st. C w centrum kraju, do 10 st. C na Pomorzu. Północno-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez Polskę przejdzie zimny front, za którym z północy dotrze do nas ochłodzeni...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...