Informacje
 • Pogoda na dziś: miejscami popada i zagrzmi, ale będą też pogodne regiony

  19-04-2021 06:22 Biomet będzie neutralny lub niekorzystny
  Tomasz Zubilewicz o pogodzie i sytuacji hydrologicznej tvnmeteo.pl

  Poniedziałek przyniesie mieszkańcom niektórych stron opady deszczu. Miejscami mogą pojawić się wyładowania atmosferyczne. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 17 stopni Celsjusza.

  Za dnia opady deszczu wystąpią na południu i zachodzie kraju, a w rejonie Gorzowa Wielkopolskiego możliwe są również burze z opadami rzędu 2-10 litrów wody na metr kwadratowy. W pozostałych regionach będzie pogodnie. Termometry pokażą maksymalnie od 12 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 17 st. C na Pomorzu Zachodnim. Z kierunku północno-wschodniego powieje słaby i umiarkowany wiatr. W trakcie burz w porywach osiągnie prędkość do 70 kilometrów na godzinę.

  Warunki biometeo

  Wilgotność powietrza w poniedziałek osiągnie od około 70 do około 80 procent. Na przeważającym obszarze Polski będzie odczuwalny komfort termiczny. Warunki biometeorologiczne w północnej części kraju okażą się neutralne, a poza tym będą niekorzystne.

  Pogoda Warszawa

  Pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie 15 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Ciśnienie po południu spadnie do 1005 hPa.

  Pogoda Poznań

  Przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 16 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Ciśnienie po południu spadnie do 1009 hPa.

  Pogoda Gdańsk

  Pogodnie. Termometry pokażą maksymalnie 14 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Ciśnienie po południu spadnie do 1020 hPa.

  Pogoda Wrocław

  Przelotne opady deszczu. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 15 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Ciśnienie po południu spadnie do 1004 hPa.

  Pogoda Kraków

  Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 12 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Ciśnienie po południu spadnie do 990 hPa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez Polskę przejdzie zimny front, za którym z północy dotrze do nas ochłodzeni...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...