Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 19°C 23°C 12°C Pochmurno
zwiń
Informacje
 • Pogoda na 5 dni: z parasolami szybko się nie rozstaniemy

  16-04-2021 16:29 Sprawdź, co czeka nas w kolejnych dniach
  Prognozowana temperatura w ciągu kolejnych dni (Ventusky) Ventusky

  Od weekendu wszędzie termometry będą wskazywać wartości powyżej 10 stopni Celsjusza. Razem z ociepleniem nie przyjdzie jednak słońce, nadal spodziewamy się pochmurnych dni z opadami deszczu.

  Sobota upłynie pod znakiem dużego zachmurzenia. Na Podkarpaciu, Śląsku i w Małopolsce będzie na ogół bez opadów. Na pozostałym obszarze kraju wystąpią opady deszczu, lokalnie deszczu ze śniegiem. Na Podlasiu, Mazowszu i Mazurach niewykluczone są burze z opadami rzędu 10-20 litrów wody na metr kwadratowy oraz porywami wiatru do 80 kilometrów na godzinę. Temperatura maksymalna wyniesie od 6 stopni Celsjusza na Podkarpaciu 14 st. C na Suwalszczyźnie. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie, z kierunków zmieniających się.

  Do 16 stopni

  W niedzielę też będzie pochmurno, ale jest szansa na przejaśnienia. W północnej i zachodniej części kraju pojawią się opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 12 st. C na Podkarpaciu do 16 st. C na Suwalszczyźnie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

  Kolejny tydzień rozpocznie się z umiarkowanym i dużym zachmurzeniem. W poniedziałek deszcz popada na południu i zachodzie kraju. Temperatura maksymalna osiągnie od 13 st. C na Podkarpaciu do 16 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Będzie wiać słaby i umiarkowany, północno-wschodni wiatr.

  Wiele regionów z deszczem

  Wtorek zapowiada się pochmurno z przejaśnieniami oraz opadami deszczu. Termometry pokażą maksymalnie od 12 st. C na Suwalszczyźnie do 16 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Powieje słaby i umiarkowany, północno-zachodni wiatr.

  W środę też będzie deszczowo. Mniej opadów, o przelotnym charakterze, można spodziewać się we wschodniej części kraju. Temperatura maksymalna wyniesie od 12 st. C na Podlasiu do 16 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, północno-wschodni.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez najbliższe dwa tygodnie do Polski będzie płynąć bardzo ciepłe powietrze, a...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....