Informacje
 • Pogoda na 5 dni: rozległy i dynamiczny niż zapewni nam pogodowe przygody

  05-04-2021 16:00 Sprawdź, co czeka nas w kolejnych dniach
  Prognozowana temperatura w najbliższych dniach (Ventusky.com) Ventusky.com

  Przed nami dni obfitujące w opady deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Im bliżej weekendu, tym cieplej, ale padać nie przestanie. Do tego będzie porywiście wiać.

  W ciągu najbliższej doby Polska znajdzie się pod wpływem rozległego, dynamicznego wiru niżowego znad Skandynawii. Z północy będzie napływać wilgotne i zimne powietrze pochodzenia arktycznego.

  Czeka nas pochmurny wtorek z rozpogodzeniami i wędrującymi od zachodu w głąb kraju przelotnymi opadami mokrego śniegu o sumie do 3 centymetrów, a w górach do 5-10 cm. Tylko na Lubelszczyźnie i Rzeszowszczyźnie na ogół nie powinno padać. Temperatura maksymalna wyniesie od 4 stopni Celsjusza na Górnym Śląsku, przez 5 st. C w centrum kraju, do 7 st. C na Ziemi Lubuskiej. Wiatr będzie zachodni, umiarkowany, okresami dość silny, w porywach osiągając prędkość do 50-60 kilometrów na godzinę.

  Deszcz ze śniegiem i mokry śnieg

  Środa upłynie pod znakiem pochmurnej aury z przejaśnieniami. Na południowym zachodzie kraju będzie na ogół bez opadów, poza tym okresami będą pojawiać się opady mokrego śniegu rzędu 1-3 cm, a na północnym zachodzie deszczu ze śniegiem do 5 l/mkw. Termometry pokażą maksymalnie od 5 st. C na wschodzie do 6 st. C w centrum i do 7 st. C na zachodzie kraju. Powieje zachodni i południowo-zachodni wiatr, słaby i umiarkowany.

  W czwartek spodziewajmy się zachmurzonego nieba. Będą występować okresowe opady deszczu ze śniegiem do 5 l/mkw. i mokrego śniegu do 3 cm. Temperatura maksymalna osiągnie od 6 st. C na wschodzie, przez 7 st. C w centrum kraju, do 8 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr będzie zachodni, umiarkowany, okresami dość silny.

  Cieplej

  Piątek także zapowiada się pochmurno, choć możliwe są większe przejaśnienia. Deszcz popada na Pomorzu, spadnie do 5 l/mkw. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 8 st. C na Podlasiu, przez 11 st. C w centrum kraju, do 13 st. C na Dolnym Śląsku. Będzie wiać południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr. W porywach rozpędzi się do 50-70 km/h.

  W sobotę przejaśnień mogą oczekiwać mieszkańcy północno-zachodniej części kraju, tam powinno być sucho. Poza tym dzień okaże się pochmurny z opadami deszczu do 5-10 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie od 9 st. C na zachodzie, przez 11 st. C w centrum kraju, do 14 st. C na Podkarpaciu. Wiatr z kierunków zachodnich będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...