Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 11°C 15°C 2°C Zachmurzenie duże
zwiń
Informacje
 • Z powodu pandemii powiększyli największy na świecie śnieżny labirynt

  21-02-2021 18:35 "Jest o 91 procent większy"
  Największy na świecie labirynt śnieżny Reuters

  W kanadyjskiej prowincji Manitoba znajduje się największy na świecie labirynt śnieżny. W tym roku został powiększony, aby łatwiej było odwiedzającym przestrzegać zasad dotyczących zachowania dystansu społecznego.

  Labirynt znajduje się niedaleko Winnipeg na południu prowincji Manitoba. Ma wymiary 73 metry na 73 metry, a jego budowa zajęła sześć tygodni. Teraz jest większy w porównaniu do poprzedniego roku, kiedy już zdobył tytuł największego na świecie. Powiększono go, żeby łatwiej było przestrzegać zasad dotyczących zachowania dystansu społecznego.

  - Przez pandemię COVID-19 i wszystko z nią związane chcieliśmy go powiększyć. I tak w tym roku jest o 91 procent większy - powiedziała właścicielka labiryntu Angie Masse. Większy układ i zróżnicowanie czasu, w którym odwiedzający mogą wejść do labiryntu, są ukłonem w stronę wytycznych dotyczących dystansu społecznego.

  Zwiedzanie w dobie pandemii

  W czasie "zwiedzania" labiryntu obowiązuje noszenie maseczek. Trzeba też zachować odległość dwóch metrów od innych osób. Jak mówią twórcy labiryntu, to świetna okazja, żeby rozprostować nogi i w czasach ograniczenia podróży - przeżyć choć taką przygodę.

  Wejście do labiryntu kosztuje 15 dolarów kanadyjskich czyli ponad 40 złotych. Jeśli tylko pogoda pozwoli, będzie otwarty do połowy marca.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...