Informacje
 • Wystarczyło "tylko kilka minut" i liczba aut w karambolu wzrosła z kilku do kilkudziesięciu

  05-02-2021 09:30 Trudne warunki drogowe w USA

  Kierowcy w Stanach Zjednoczonych nie mają łatwo. W czwartek z powodu trudnych warunków atmosferycznych służby odradzały podróże po części stanu Iowa. Na jednej z tamtejszych autostrad doszło do karambolu, w którym zderzyło się kilkadziesiąt samochodów.

  Departament Transportu stanu Iowa pokazał zdjęcie ze zderzenia około 40 pojazdów na autostradzie międzystanowej nr 80 w pobliżu Newton w hrabstwie Jasper.

  Jak powiedział rzecznik policji stanowej sierżant Alex Dinkla, wystarczyło "tylko kilka minut", aby aut uczestniczących w wypadku wzrosła z kilku do kilkudziesięciu. Bały w nim udział również dwa samochody policji stanowej, z których jeden został rozbity przez przewróconą cysternę.

  Żaden z policjantów nie został ranny. Obrażenia odniosło kilku kierowców pozostałych pojazdów.

  Więcej wypadków

  Karambol w pobliżu Newton był tylko jednym z kilkudziesięciu odnotowanych wypadków w czwartek na drogach stanu. Te były całkowicie pokryte śniegiem i lodem, a służby w niektórych miejscach odradzały podróżowanie.

  Policja w Des Moines, stolicy Iowy, poinformowała, że przez sześć godzin o poranku odnotowała 28 wypadków.

  "Jedna z najbardziej śnieżnych" zim

  Amerykańska Narodowa Służba Pogodowa (NWS) przekazała, że na międzynarodowym lotnisku w Des Moines spadło ponad siedem centymetrów. Jak dodano, do tej pory w Des Moines tej zimy spadło 110 cm śniegu. To ponad 53 cm powyżej normy, co - według meteorologa Brada Small'a - czyni obecną zimę w mieście "jak dotąd jedną z najbardziej śnieżnych".

  W piątek temperatura w stanie Iowa ma wynosić maksymalnie -6 stopni Celsjusza, natomiast już  w niedzielę zaledwie -13 st. C. Przewidywane są także kolejne opady śniegu. W sobotę ma spaść sześć, a w niedzielę 10 cm.

  Paraliż komunikacyjny w północno-wschodniej części USA spowodowała w ciągu ostatnich dni burza śnieżna Orlena. Niebezpiecznie jest jednak także w innych regionach kraju. W stanie Idaho na oblodzonej jezdni kierowca ciężarówki stracił panowanie nad pojazdem i wpadł na stojący radiowóz.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Afrykański żar zostanie w Polsce także przez najbliższe dni....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....