Informacje
 • Pogoda na 5 dni: nie tylko tęgi mróz, ale też śnieg i silny wiatr

  05-02-2021 15:39 Sprawdź, co czeka nas w kolejnych pięciu dniach
  Prognozowana temperatura w najbliższych dniach w Europie Ventusky.com

  Siarczysty mróz opuścił Polskę tylko na chwilę. W najbliższym czasie powróci temperatura dochodząca do -12 stopni Celsjusza za dnia. Lokalnie uczucie zimna może być dodatkowo spotęgowane przez silny wiatr. Pojawi się też kolejna porcja śniegu.

  Sobota na południu Polski upłynie pod znakiem pochmurnego nieba i opadów śniegu. Poza tym będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od -10 stopni Celsjusza na Podlasiu do 1 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, miejscami silniejszy, a powieje z północy, skręcając na wschód.

  >>> Wydano alerty IMGW przed mrozem

  W niedzielę będzie na ogół pochmurno. Pojawią się też opady śniegu, miejscami dość intensywne. Na Podkarpaciu i w Małopolsce okresami możliwy jest także deszcz ze śniegiem - opady będą zamarzać, tworząc gołoledź. Będzie ślisko. Temperatura maksymalna sięgnie od -12 st. C na Podlasiu do -2 st. C w Małopolsce. Powieje umiarkowany i dość silny wschodni wiatr, który okresami w porywach może osiągać do 40-60 kilometrów na godzinę.

  Pogoda na kolejny tydzień

  Poniedziałek zapowiada się pogodnie jedynie na północy. W pozostałej części kraju należy spodziewać się chmur i opadów śniegu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od -10 st. C na Podlasiu do 0 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, okresami w porywach może rozpędzać się do 60-80 km/h, a powieje ze wschodu.

  Pochmurno z opadami śniegu będzie także we wtorek. Termometry pokażą maksymalnie od -10 st. C na Suwalszczyźnie do -3 st. C na Podkarpaciu. Powieje słabo ze zmiennych kierunków.

  W środę mieszkańcy Podkarpacia muszą liczyć się z opadami śniegu. W pozostałej części Polski będzie pogodnie. Temperatura maksymalna sięgnie od -12 st. C na Podlasiu do -5 st. C na Podkarpaciu. Wschodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po kilkudniowym odpoczynku od upalnej pogody temperatura znowu rośnie, a do Pols...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...