Informacje
 • Szczekające psy uratowały porwanych przez lawinę ludzi

  31-01-2021 20:38 W Szwajcarii
  Lawina porwała dwoje ludzi w Szwajcarii Google Earth

  Lawina porwała dwie osoby wędrujące po szlaku w szwajcarskich Alpach. Uratowały je szczekające psy, które zwróciły uwagę przechodzących w pobliżu ludzi.

  Dwie osoby zostały zmiecione ze szlaku przez lawinę. Do wypadku doszło w sobotę około godziny 15 w dolinie Avers położonej w południowo-zachodniej Szwajcarii, w pobliżu granicy z Włochami - poinformowało w niedzielę szwajcarskie lotnicze pogotowie ratunkowe Rega.

  Szczekające psy uratowały ludzi

  "Ich psy, które nie zostały zasypane przez śnieg, zwróciły na siebie uwagę głośnym szczekaniem" - czytamy w oświadczeniu pogotowia ratunkowego. Czworonogi przyciągnęły uwagę grupy osób, która w pobliżu przedzierała się przez śnieg w rakietach śnieżnych. Wędrowali oni tą samą doliną, ale nie byli świadkami zdarzenia.

  Po około 15-20 minutach od zejścia lawiny grupa dotarła na miejsce wypadku, gdzie zauważyła wystające ze śniegu ręce jednej z ofiary. Druga była całkowicie zasypana. Poszkodowani zostali odkopani, mieli lekkie obrażeniami i hipotermię. Następnie ratownicy Rega przetransportowali rannych śmigłowcem do szpitala.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez Polskę przejdzie zimny front, za którym z północy dotrze do nas ochłodzeni...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...