Informacje
 • Bałwan przed pałacem Buckingham. Zimowa aura w Wielkiej Brytanii

  24-01-2021 17:41 W wielu regionach zrobiło się biało
  Syberyjski mróz w Wielkiej Brytanii Reuters

  W Wielkiej Brytanii spadł śnieg. Znaczna część kraju objęta jest ostrzeżeniami meteorologicznymi. Miejscami na drogach pojawiły się utrudnienia. Biało zrobiło się także w Londynie, co nie jest częstym zjawiskiem.

  Na Wyspach Brytyjskich w niedzielę spadł śnieg. W Londynie zrobiło się biało, co jest w tym mieście dość rzadkim widokiem. Z zimowej aury skorzystały zarówno dzieci, jak i psy, które godzinami mogły bawić się w śniegu. W pobliżu pałacu Buckingham zauważono bałwana. W niedzielę lokalne parki wypełnione były dziećmi i spacerowiczami.

  Synoptycy z Met Office wydali ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu i oblodzeniami. Apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. Prognozowano, że w większości rejonów Walii spadnie do 3 centymetrów śniegu, a w paśmie górskim Brecon Beacons i walijskim szczycie Snowdonia od 10 do 15 cm. Simon Partridge z Met Office poinformował, że w niedzielę w Coleshill, w pobliżu Birmingham, spadło 9 centymetrów śniegu.

  Zaśnieżone drogi

  Do niedzielnego południa w znacznej części Wielkiej Brytanii wystąpiły opady śniegu lub śniegu z deszczem. Firma zajmująca się autostradami i głównymi drogami poinformowała, że śnieg spowodował kolizje na kilku autostradach w południowej Anglii.

  Nie tylko ludzie lubią śnieg, ale i zwierzęta. W londyńskim ogrodzie zoologicznym ZSL London Zoo z zimowej aury cieszyły się między innymi pingwiny i wydry. Niektóre zwierzęta zapewne po raz pierwszy zobaczyły śnieg.

   

  Relacja Reportera 24

  Na Kontakt 24 otrzymaliśmy relację ze zaśnieżonego Slough w Anglii.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Afrykański żar zostanie w Polsce także przez najbliższe dni....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....